1016. Puli, a magyar pásztorkutya
A puli az egyik legnépszerűbb magyar kutyafajta. Különleges megjelenése és legendás természete a külföldi kutyások számára is vonzóvá teszi. Mi magyarok pedig mint nemzeti büszkeségünkre tekintünk e fajtára.
A puli az egyik legnépszerűbb magyar kutyafajta. Különleges megjelenése és legendás természete a külföldi kutyások számára is vonzóvá teszi. Mi magyarok pedig mint nemzeti büszkeségünkre tekintünk e fajtára.
A friss állatgazdik (a tulajdonos szó olyan erős hierarchiát sugall ebben az esetben) jó, ha még időben megtanulják, hogy a házirend mindkét félre vonatkozik. Mert hacsak nem plüssállatról beszélünk, napi ritmusunk nem csak nekünk van. Vagy ha csak a sajátunkkal foglalkozunk, hát könnyen megjárhatjuk...
Míg alszol, a macskád körülötted legyeskedik. Dagaszt, vadászik, s közben pár helyen otthagyja a mancsa nyomát. És amikor felébredsz, zümmögést hallasz a hasadban...
A hannoveri vérebet a hajdani "Laitihuntból" (Leithund) - vezető-kutyából - tenyésztették ki a hannoveri hercegi udvarban a XIX. század első harmadában. Nehézkes, erős csontú kutya.
Kedvencünk - legyen az kutya, macska, degu, papagáj vagy bármi egyéb háziállat - hamar belopja magukat a szívünkbe, és fel sem tűnik, hogy már több száz fotót készítettünk róla. De vajon hogyan készíthetünk tökéletes képeket? Olvasd el és alkalmazd tippjeinket, és neked is szuper fotóid lesznek háziállatodról!
Nehéz erről a történetről bármi okos véleményt mondani, leginkább azért, mert csak az egyik oldal elmondásából ismertük meg az esetet. A tapasztalatom szerint ilyenkor sok függ attól is, miről is esett szó (vagy esett-e egyáltalán szó) a kezelőorvosával történt beszélgetésekben. Ha az eddigi kezelések nem vezettek tartós és egyértelmű javuláshoz, akkor tovább kell kutatni az okokat, tovább kell vizsgálni a kutyát. Ha a jelenlegi kezelő orvosainak nem jutnak eszébe továbblépési lehetőségek, akkor esetleg váltani kell, meg kell mutatni másoknak is, vagy el kell vinni pl. bőrgyógyászati szakrendelésre (mondjuk az egyetemi klinikára). Előbb-utóbb csak megszületik a valós diagnózis.
Kedves Gazdi! Igen, általában nem ajánlott fürdetni a malacot, ha bármilyen seb van rajta. De érdekes, hogy a heg 3 hét után sem esett le, a malacoknál azért 2 hét alatt be szokott gyógyulni. Nagyon jó hatású varratoknál, sebeknél a Contractubex gél, jó hámosító, ezzel lehetne kenni naponta kétszer, amíg el nem múlik a heg, jól gyorsítja a gyógyulást. Csak ha meggyógyult, utána fürdetni. Ha valami szennyeződés van rajta, langyos kamillateával le lehet mosni az adott területet. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Kedves Gazdi! A kutya allergiás viszketegségének számtalam oka lehet (pollenek, poratkák, gombaspórák, ételek stb.). Ennek kiderítése csak vérből végzett részletes allergia vizsgálattal lehetséges és megoldást is ez szolgáltat. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Ha a vérömleny következtében kialakult zsugorodás, un: "karfiol fül" jött létre, akkor nem lesz már a régi a füle.
A kutyáknál allergiát válthatnak ki az ápolószerek, az ételek és pollenek vagy rovarharapások is. Az kutyáknál az allergia legfőbb tünetei a szüntelen vakarózás és csúnya kiütések a bőrön. A kortikoszteroid segíthet a viszkető kiütések ellen, de a leghatékonyabb eljárás az, ha azonosítjuk az allergiát kiváltó dolgot, és ezután megpróbáljuk elkerülni, hogy a kutyánk kapcsolatba kerüljön vele. Érdemes lenne megmutatni a kiskutyát állatorvosnak! Érdemes hozzá fordulni:http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/dr-szaniszlo-ferenc/284/ Olvass tovább! Bőrgyulladás kutyáknál: mit tehetünk ellene?