1036. Bojszi füle fáj
Az állatorvos is csak ember: van családja, a családjának pedig kutyája. Így előfordulhat, hogy az állatorvosnak állatorvoshoz kell vinnie a család kedvencét.
Az állatorvos is csak ember: van családja, a családjának pedig kutyája. Így előfordulhat, hogy az állatorvosnak állatorvoshoz kell vinnie a család kedvencét.
Lina egy éves vadászgörény kislány, akit gazdája ivartalaníttatni hozott az állatorvosi rendelőbe...
Ezt a helyes kis vörös cicust nem kifejezetten azért kellett elbódítani, mert rühös a füle - más egészségügyi problémái is adódtak. Nézd, hogyan gyógyítják a macskát!
Rengetegen kérdeznek minket arról, hogy mikor milyen oltás kell egy kiskutyának. Videónk választ ad ezekre a kérdésekre, és egy tündéri labrador kiskutyával is megismerkedhetünk...
Bonita megmutatja bájait: a szimpatikus kis angol bulldog a kutyakiállításon magabiztosan vonul gazdájával a ringbe, hogy a bírók minden oldalról alaposan szemügyre vehessék.
A mai felfogás szerint ha egy kutya jó minőségű és az életkoránbak megfelelő kutyatápot kap enni (és ezen kívül semmi mást), akkor elvileg hozzá kell jutnia minden fontos tápanyaghoz, mégpedig a számára szükséges mennyiségben. Ilyenkor semmilyen kiegészítés nem szükséges, még kalcium sem. Természetesen ha már vannak látható elváltozások, akkor erre is szükség lehet, de nem gondolomra, hanem szigorúan az állatorvos utasításai szerint. (Az persze egy más kérdés, hogy esetleg közben állatorvost kell váltani, mert a régi, mondjuk kissé "le van maradva" az ismeretekben.) Javaslom, hogy vegyék meg a "Mit egyen a kutyám?" című könyvet (írta : dr. Fodor Kinga), amely megfelelően felvilágosíthatja Önöket a helyes táplálása kérdésében.Mit egyen a kutya? >>
Kedves Rónay Kata! Szerintem bármelyik jó lesz (sok készítmény van a piacon). Én nem változtatnék, azt használnám tovább, ami bevált.
A fej és a pofa előzmények nélküli beödémásodását inkább heveny allergiás reakció szokott okozni, mint szívelégtelenség. Legtöbbször rovarcsípés. Ettől függetlenül lehet szívelégtelensége is a kutyának. Érdemes lenne bevinni őt egy jól felszerelt rendelőbe, ahol tudnának szív ultrahangos vizsgálatot végezni nála a biztos diagnózis érdekében,valamint egy alapos klinikai vizsgálat sok mindenre fényt deríthet. Ételallergia kutyáknál - Ismerd fel! >>
Tapasztalatból mondom, hogy ha a degu nem eszik, nem iszik, bágyadt, vagy görcsöl, vagy a pofija feladagadt (fog, allergia?), akkor azonnal orvoshoz kell vinni, azzal nem segítesz rajta, ha fórumokra, vagy e-mailen írsz valakinek. Ilyenkor egyszerűen nincs erre idő. Kérlek ezt ne feledd, mert sok degu élete múlt már a tétlenkedésen!Nem árulok el nagy titkot, hogy a betegségek felismerése után a következő lépés rendszerint az állatorvos. Csak ritkán tudjuk itthon megoldani a baj forrását, mert a félre diagnosztizálás, nem degunak való orvosság többet árthat, hiszen egy tünet több betegségre is utal, pontos kórképhez, pedig a dokinak látnia kell a beteg állatot, telefonon, interneten keresztül ő is csak tippelni tud, mi lehet a baj. Én is utálok orvoshoz járni, meg lusta is vagyok, ha magamról van szó, de ha másról van szó, akit szeretek, hamarabb megemelem a popsimat, főleg, mert ez esetben a degu érdeke, hogy megfelelő kezelést kapjon, amin az élete múlhat. Ne feledjétek! A kisállat csak a gazdájára, az ő döntésére, viselkedésére van utalva, teljesen kiszolgáltatott nekünk. Optimistán hiszem, hogy aki eljut erre, vagy bármely más degus oldalra, az felelős, jó gazdi és tudja mi a jó a kedvencének, tehát helyesen fog dönteni is. A kezdő gazdi még hamarabb elszalad a deguval az orvoshoz. Ez nem baj, hiszen így nem árthat neki, később azonban megtanulja felismerni és rangsorolni a bajokat. Idővel egyre tapasztaltabb gazdiként már sok olyan dolgot be tudsz spájzolni, amikkel otthon is tudod majd kezelni az apró-cseprő, gyakoribb bajokat. Lesz otthon vitaminod, probiotikumod, krémed a sebekre, fertőtlenítő szered, szemcsepped, kamillateád. Ezek egy része talán már az otthoni fitotékában lapul.Mielőtt elmész a dokihoz, csörögj rá, mondd el mi a baj, ő majd célirányosan kérdez. Egyes esetekben telefonon ad olyan tanácsot, segítséget, amivel otthoni kezelheted. A legjobbak:Debreceni doki (Dr. Bodó Zsuzsanna), (Dr. Dancsházi Tibor)Budapesti doki (Dr. Papp Georgina Viktória)Térképes állatorvos kereső: http://www.kisallatorvos.hu/terkep.phpTérképes, állatorvos, állatkorház és gyógyszertár kereső: http://www.allategeszseg.info/allategeszseg/allatorvos.htmlNév és megye szerinti állatorvos kereső: http://www.haziallat.hu/cim-lista/allatorvosok/111/
Kedves Brigitta! A szopornyica minden klasszikus tünetét produkálja a kutya. Nem biztos, hogy ezzel a vírussal van dolgunk, de nagy az esélye. Ha nem az, akkor is szüksége van antibiotikumra, az Algopyrin nem fogja meggyógyítani. Egy napot se várjanak tovább, irány az állatorvos! Rettegett vírusok: parvo és szopornyica >>