1081. Az angol bulldog testfelépítése
Az angol bulldog testfelépítését a To Love Till Craziness Kennel gazdája mutatja be az alábbi szemléletes videófelvételen.
Az angol bulldog testfelépítését a To Love Till Craziness Kennel gazdája mutatja be az alábbi szemléletes videófelvételen.
A tudósok már felismerték, hogy sok állatfaj képes szerelembe esni. Számos faj feltűnő jelekkel, hangokkal, szagokkal hívja fel magára a lehetséges nemi partner figyelmét. A szerelmi hirdetések között találhatók fényreklámok (szentjánosbogár), zeneszámok (tücskök, békák), de akadnak szagos hirdetések is (bakkecske), vagy a misztikus feromonokkal csábító lepkék. Lássuk, hogy is van a szerelem az állatvilágban!
A kutya örül a csontnak! – hát persze, de csak eleinte, és nem minden csontnak. Vannak rossz csontok, amik megbetegíthetik ebünket.
A 2008. évi Európa Kutyakiállítást a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete szervezésében Magyarország rendezte. Időpontja: 2008. október 3-5. A helyszín: Budapest HUNGEXPO- Kincsem Park. Nézd meg videón a beszámolót!
A japán erdei sikló (Elaphe climacophora Boie) Japán összes szigetén és a Kunasir nevű orosz szigeten honos. A legismertebb japán kígyók egyike, ennek ellenére még a külföldi börzéken is eléggé ritka. Magyarországon Dr. Vincze Zoltán tartotta először a fajt, 1998-ban, az első hazai szaporítási eredmények is az ő nevéhez fűződnek.
Kedves Nyuszitartó! Kell egy kis idő, míg a nyuszi megszokja az új helyét. Simogassad sokat beszélj hozzá. Legyen napközben mindig nyitva a ketrece, így bármikor ki tud jönni. Ha eszik és iszik is, és rendesen van széklete és pisil akkor nem lehet gond az emésztésével. Ha zajt csapsz, akkor azért fordítja a fülét? Tehát hall a nyuszi? Ha csettintgetsz odafordul, vagy legalább a fülét oda fordítja? Várj még egy hetet. Azért 2-3 hét mindenképpen elég kell legyen egy kiegyensúlyozott nyuszinak, hogy megszokjon. (hacsak nem érte valami trauma az előző helyén. Nekem volt ilyen nyuszim, neki majd fél év kellett mire ki mert jönni a ketrecből, de ott rossz körülmények között volt tartva előzőleg). Ha nem változik, akkor én megnézetném orvossal egy alaposabb kivizsgálás miatt. Az érzékszerveit is megnézetném, mert ez okozhatja a gubbasztás okát. Remélem minden rendben lesz. Kérlek majd írj... További Szép Napot
Tisztelt Kóródiné! Amennyiben kedvence bélsara valóban véres, minél hamarabb fel kell keresni egy állatorvost és kivizsgáltatni az okokat, mert ez semmiképp sem természetes. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Kedves Norbert, Mint minden hüllőnek, így a gyíkoknak is, igen sok betegségük létezik. Egy kép alapján, vizsgálat nélkül csak tippelgetni lehetne mi a baja pontosan a gyíknak. Érdemes felkeresni egy hüllőkre szakosodott állatorvost, hogy vizsgálja meg őt... és ha baj van megfelelően kezelhessék... Üdv-Éva
Kedves Gazdi! Ahhoz, hogy igazán hatékony terápiát tudjak javasolni kedvencének, fontos lenne tudni, hogy az említett sérülés milyen elváltozást okozott a kutyus lábán (csonttörés, -repedés, ízületi ficam, izomhúzódás vagy csak egy felületes bőrsérülés). Mindenképpen javaslom, hogy nézesse meg a kutya kezelőorvosával a sérülését. Addig is van egy olyan homeopátiás szer, mely mindenféle traumás sérülés esetén támogatja a gyógyulást. Ez az ARNICA MONTANA, melyet D6-os potenciában javaslok adni a kutyának napi 3x a tünetek javulásáig. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Márton! Személy szerint csak a hörcsögtenyésztés körülményeiről tudok beszámolni, halakat még nem tenyésztettem. Államilag nem sok meghatározás létezik a dologra. 50 állatig teljesen legálisan tarthatóak (ebbe beleértendőek a már leválasztott de még el nem szállított kölykök!), árban pedig az évi 200 000,-ot nem lépheti túl a bevétel, ez esetben adómentes, efelett már adóköteles lesz a tenyészet. Ha 50 állatnál többet tart a fél-legális út az, ha az állatoknak van külön helység, melyet az ÁNTSZ követelményei szerint kell berendezni (kézmosási lehetőség, megfelelő higiénés körülmények stb.) Ők meg tudják mondani a további követelményeket, hogy hol kell még bejelenteni a dolgot. Emellett szükséges egy állatorvost választani, ahova probléma esetén az állatokat el tudja szállítani, és meg lehet őket vizsgáltatni- A tenyésztői tudásról számot sehol nem kell adni, de minden esetre (az állatok érdekében is) előnyös, ha bizonyos alap dolgokkal tisztában van az ember. Ha 50 állatnál kevesebbet tart, vagy tenyészt, akkor is szükség lehet állatorvosra, bizonyos mértékű genetikai háttérre és sok energiára. Személy szerint nem tartom jó ötletnek a kereskedésbe való leadást (egyébként nincs követelmény arra tekintettel, hogy tenyésztő-e az illető vagy nem). Tisztelet a kivételnek(!), de a kereskedések többségében nem figyel a hörcsögök megfelelő tartására. Szépen, rendben tartják őket, de sem a nemeket, sem a rokoni kapcsolatokat nem figyelik, ami sok genetikai probléma forrása lett és (és már országszerte lett is). Tehát ha komolyan gondolkodik a dolgon, inkább magánszemélyeknek, és más komolyan gondolkodó tenyésztőknek adja el állatait, vagy külföldi tenyészetekkel cseréljen kölyköket, ha ebben gondolkodik. Remélem tudtam némi segítséget nyújtani. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (apromancs.hu)