1136. Milyen jelmezt válassz kutyusodnak Halloweenra?
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Idén az extrém divatcucc a menő. Szinte minden jöhet, csak legyen trendi és bolyhos, színében pedig szürke, barna, fekete és narancsos. A lényeg csupán annyi, hogy passzoljon a kutyagazdihoz!
A madagaszkári kis kaméleont könnyű felismerni, mert a hím fején egy jellegzetes kidudorodás található. Sok egyéb fajhoz hasonlóan a kaméleonpopuláció is veszélyben van, 1977 óta védelem alatt áll, mert élőhelyük egyre fejlettebb területté válik, ezért egyre jobban beszűkül.
Sokan egy rossz élmény, esetleg a gyermekkori harapás, vagy ijedtség miatt "nem szeretik" a kutyákat. A amellett, hogy a félelmet éreznek hacsak meglátnak egy négylábút, még újra és újra megis ijednek, ha az esetleg megmorogja őket, vagy feléjük szalad.
A csincsilla története nem háziállatként kezdődött. Hajdanán csapatokba verődve, a hegyekben bujkálva élték éjszakai életüket. Nevüket a CHINCHA indiánokról kapták, akik vadásztak rájuk, húsukat megették, bundájukat pedig ruhaként használták.
A széncinegének B és D odú kihelyezése szükséges, akár kis odútelepek kialakítása is lehetséges, például iskolai szakkörök keretében: 2-3 méteres magasság elegendő, faágról lógatva, fatörzsre rögzítve vagy épület falára (részletek >>) Odútakarítás, -karbantartás: a költések után (kb. május és július végén) távolítsuk el az elhasználódott fészekanyagot (részletek >>) Egész évben itassunk (részletek >>) Létesítsünk porfürdőt (részletek >>) Téli madáretetés az első fagyoktól ezek megszűntéig (október végétől március közepéig) sótlan napraforgóval, cinkegolyóval, gallycsonkra szúrt almával (részletek >>) A fiatalok a teljes röpképesség elérése előtt elhagyják az odút, ezért a kertben talált tollas fiókákat nem kell „megmenteni”, a szülők gondoskodnak róluk (részletek >>) Macskatartóként felelős magatartással járuljon hozzá a házi macska probléma megoldásához. Ezek az állatok a nemtörődöm gazdák felelőtlensége miatt sok helyen annyira elszaporodtak, hogy különösen a fiókareptetési időszakban és a téli etetőkön rengeteg énekesmadarat, köztük széncinegét is elpusztítanak (részletek >>) Lépjen be Ön is a Madárbarát kert programba, legyen "hivatalos" madárvédő, szerezze meg a madárbarát elismerő címet és táblát (részletek >>)
ha a macska sokat vakarja a fülét, akkor akár lehet rühös is. Ez kíméletlen viszketést okoz, de kívülről sokszor nem látszik semmi nyoma, mert az atkák a hallójárat mélyén élnek. Az állatorvos egy speciális lámpával belenéz a fülbe. Ha megtekinti a hallójárat bejáratát, és feketés színű törmeléket lát benne, akkor a diagnózis biztos. Emberre veszélytelen, de feltétlen kezelést igénylő bántalomról van szó, mert az állat szenved tőle, és társait (ha vannak) tovább fertőzi.
Vannak bizonyos élethelyzetek amikor az anya kutya megeszi/megöli az újszülött kölykét. Ennek több oka is lehet: - zavar az anyai ösztönrendszerben - a köldökzsinór elrágásával és a burok megevésével együtt "véletlenül" megeszi a kölyköt is - az anya állat valamilyen oknál fogva életképtelennek itéli a kölyköt és inkább megmentve a szenvedéstől, - megöli és megeszi - valamilyen idegen, veszélyes szagot érez a kölykön és ezért elpusztítja A kölyköket a történtek ellenére meg lehet próbálni visszaszoktatni az anyjukhoz, ellenkező esetben nagyon kevés esélyük van a túlélésre. Potos és részletes tanácsokat bármelyik tenyésztési, szaporítási fejezettel rendelkező szakkönyvben talál.
Kedves Gazdi! Ennek smemi köze a fogváltáshoz, az már korábban lezajlott. A következők valószínűbbek: rossz fog, fogkövesség, ínygyulladás, idegentest a garatban/nyelőcsőben, fekélyképződés a szájüregben. Több olyan macskavírus ismert, amely fekélyképződéssel jár a szájüregben és a nyelv felületén. Ez pedig erős nyálzást, nehéz evést eredményez. Amennyiben a vérvétel során azt tapsztaljuk, hogy a fehérvérsejtszám a normális érték alá csökkent, szinte biztos, hogy vírusos háttérbetegségről van szó. VIGYE ÁLLATORVOSHOZ!
Kedves Gazdi! Kutyával könnyebb költözni, mint macskával, mert a kutyuk tényleg inkább gazdihoz kötődnek. Azt nem írja, hogy a kertes házban bent vagy kint alszik a kutya. Honnan kell indítani a tanítást, az alapoktól vagy már megszokott egy viszonylagos benti-kinti létet. Nem lehetetlen egyébként a szobatisztaságra szoktatás, max. egy picit lassabban fogja megtanulni.. Általános szobatisztaságra szoktatási tanácsok: A kutyák alapjaiban véve tiszta állatok, ha van lehetőségük, akkor hamar rászoknak arra, hogy ott végezzék el a dolgukat, ahol kell. Ehhez először el kell döntetnünk, hogy hol is legyen ez a hely. Vannak akik újságpapírt terítenek le a lakás egy pontjára, mások a macska alomra esküsznek. (Én mégis amondó vagyok, hoyg mindig vigyük ki). Természetesen a kutya nem fogja egyből megérteni, hogy mit akarunk, ezért szánjuk rá az első pár napot, legyünk a kutya nyomában és figyeljük minden mozdulatát. Ha látjuk, hogy a kutya nem találja a helyét, mászkál, szaglászik, vigyük le (vagy oda ahová szeretnénk, hogy pisiljen). Ha netán késő és éppen a tevékenység közben kapjuk rajta, akkor ne hagyjuk hogy befejezze, szóljunk rá és rögtön vigyük a kijelölt helyre. Ha oda pisil, vagy kakil, dícsérjük meg (akár jutalomfalattal is). Természetesen tudnunk kell, hogy az idős kutya nem képes 4-6 óránál tovább viszatartani a vizeletét, valamint alvás és evés után szinte biztos, hogy pisilni is fog.