1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Ez nem depresszió hanem idült gyomor-bélgyulladás. Azt javaslom hogy a bélsárból csináltassanak egy parazitológiai és bakteriológiai laborvizsgálatot és annak eredménye alapján célzottan kell kezelni a kutyát. Bélflóra stabilizálók rendszeres adása is indokolt lehet.
Ennek leggyakoribb oka a külső hallójárat-gyulladás, ami többnyire a macskák fülében élő atka okoz. Fülrühösségnek is nevezik. Feltétlen vigye állatorvoshoz a cicát, mert a hallójárat szakszerű kitisztítása nem egyszerű feladat. A megfelelő fülcseppet is ő tudja felírni.Ha valóban rühös, akkor a többi cica is elkaphatja.
Kedves érdeklődő! Nehéz ügy, mert állatorvos nélkül ezt nem valószínű, hogy kezelni lehet, amikre biztosan szüksége lenne: - féreghajtás (negyedévente) - élősködőktől való mentesítés (bolhák, tetvek) Ha tudja, vigye állatorvoshoz.
Penészgátlót (Xantakridin) lehet tenni a vízbe. Valószínűleg nincs rendesen beállítva az akvárium..
A péniszelőesés időnként előfordul. Amennyiben ez magától nem megy vissza, úgy sürgős állatorvosi segítségre van szüksége a kutyának. Javaslom egy hozzáértő szakember felkeresését.