1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Igen, létezik ilyen készítmény, mely a kankutyák ún. szatirizmusát csökkenti. Ez egy hormontabletta, a neve OVARID. Állatorvosi rendelvényre kapható patikákban, de ajánlatos az állatot előtte kivizsgáltatni (máj-, vesefunkció, esetleges dagantok), ugyanis bizonyos betegségek, például daganatok esetén nem ajánlott alkalmazni. A másik módszer a sima nyugtató adagolása (Sedalin paszta/tabletta). Természetesen az ivartalanítás a legegyszerűbb megoldás, de nyilván ezt nem kívánják.
A fiatal teknősök hátsó része (az ivarnyílás felett) mindig puha és rugalmas! Ez kezdeti időben teljesen természetes. Ha már idősebb, 1 éves teknősről van szó, akkor vitaminok adagolását ajánlom.
A macskáknál az ivarzásra a bagzás szót használjuk. Az említett cicusnak teljesen normális a ciklusa. Sajnos ők ún. szezonális polioestruszos állatok, ami azt jelenti, hogy januártól szeptemberig folyamatosan vannak ciklusaik, ha nem találkoznak kandúrral! De nem kell feltétlenül pároztatni! Létezik tablettás fogamzásgátlás vagy injekciós készítmény, de én az ivartalanítást ajánlom. NEM KELL FELTÉTLENÜL SZÜLNIE ELŐTTE!
A fülporc még erősödhet. Ajánlatos a megfelelő Ca/P kiegészítőket adagolni, és nagyon jó tapasztalatom van a KORVIMIN arthro por adásával. Állatpatikákban kapható.
A talajban lévő víz magasabb hőmérsékleten elpárolog, tehát ez teljesen természetes. Este ki lehet húzni a teknősök fűtőjét, ha a szoba hőmérséklete magasabb, mint 20°C (természetes élőhelyükön is esténként lehűl a levegő 22-24°C-ra)!