1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Kedves Barbara! Ez nagyon kevés információ ahhoz, hogy bármire is következtethetnék. Vigye állatorvoshoz a cicát! Az biztos, hogy csak férgesség miatt egy felnőtt macska nem lesz hirtelen bágyadt.
A leírtak alapján nem zárható ki, hogy a macskák alsó húgyúti szindrómájáról van szó. A háttérben lehet húgykövesség. Mindenképpen további vizsgálatra és kezelésre lesz szükség. Amennyiben húgykő ("homok", gritt) zárja el részlegesen a húgycsövet és okoz gyulladást, a vizelet savanyításával (gyógytápok, savanyító gyógyszerek) a betegség orvosolható ill. megelőzhető. Szükség lehet további antibiotikum kezelésre is.
Egy német juhászkutya 13 évesen már eléggé idősnek számít, a szervezetében sok minden már nem tökéletesen működik. A jelenlegi állapotának a megítéléshez mindenképpen meg kellene vizsgáltatni, illetve jó néhány kiegészíő vizsgálat is indokolt lehet (például egy teljes vérlabor). Az orr kiszáradása és melegsége a lázas betegségere jellemző, de nem minden betegség jár lázzal, úgyhogy nem jelent most semmit ha az orra éppen nedves és normális hőmérsékletű. Állatorvost kellene felkeresni a kutyájukkal!
A tollhullás intenzívebb vedléstől is lehet. Ehhez kapcsolódhat némi hangulatváltozás is. Multivitamin kiegészítés ajánlott az ivóvízbe, továbbá segíthet gyorsítani a folyamatot kalcium tartalmú készítmény és fehérjedús lágyeleség. A hangulatváltozás esetleges további okairól azt kérdezzék meg, aki a madár ellátásáért felelős volt.
A büdös szájszagot legtöbbször ínygyulladás okozza, aminek hátterében sokszor vírusfertőzés áll. Mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz!