1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Kedves Guula, irány az állatorvos, mielőtt komolyabb baj lesz. Otthon, házilagos kezeléssel ezt nem tudja meggyógyítani, sebtisztítás és antibiotikumos kezelés szükséges!
Kedves Kati, Magyarországon minden kétéltű és hüllőfaj védett... így nem volt feltétlen jó ötlet bevinni a házba a gőtét... a gőték amúgy nagyon nagy szökőművészek, és miután kimásznak egy átlagos szobában gyorsan kiszáradnak és elpusztulnak. Sajnos bárhol lehet (szekrény alatt ágy mögött) nehéz megtalálni, és általában késő szokott lenni. Bízom benne, hogy sikerül időben megtalálni és esetleg szabadon engedni... Üdv-Éva
Kedves Ákos! sokadjára teszed fel ezt a kérdést, a válaszunk mindig NEM. A deguk nem tudják bontani a cukrot, így ha magas kalória tartalmú ennivalót kapnak, cukorbetegség tüneteik lesznek, és 8 év helyett, 1-3 évig élnek. Ezért tilos a kukorica, szárított gyümölcs, kenyérféle, édesség és egyébb emberkaják. A degu etetése A degu táplálékának alapját a széna képezi, ez lehet réti széna és lucernaszéna is. A lucernát csak szárítva, de minimum fonnyasztva adjuk nekik. Nagy kedvencük a pitypang, ennek a levelét és a virágját is örömmel fogyasztják. Zöldeledelként megteszi a saláta, a tyúkhúr, a sóskalevél, reteklevél is.
Ez a probléma elsősorban a kis testű fajtákra jellemző, nagyobb kutyákban ritka, de mint az Önök kutyájából is látszik, azért van. Egy rövid időt lehet várni, hátha meglazul és kiesik a tej szemfog, de ha beszorul a két fog a szűk helyre, az a maradó fogra sem lesz jó hatással. Célszerűbb lenne megmutatni hozzáértő állatorvosnak (ma már vannak több helyen is állatfogászattal foglalkozó állatorvosok, pl. www.vetfog.hu)
Hoyan szoktassuk le a macskát erről? Mindkét esetben hatásos, ha egyszerűen felállunk, és odébb sétálunk. Ez persze nem könnyű, sem akkor, ha kedvenc tévéműsorunkat bámuljuk, vagy hullafáradtan számoljuk a barikákat, de érdemes megpróbálni, mert a leszoktatásban beválhat. A fájdalmas gyúrást esetleg karomvágással is kiküszöbölhetjük, melyet természetesen kozmetikussal vagy állatorvossal végeztetünk el kedvencünk épsége érdekében