1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
A vírus erősen fertőző és hosszú lappangási idejű. A tünetet mutató madarat azonnal el kell különíteni, a többi madarat oltással kell immunizálni. A vakcinázás lehet, hogy elkésett, de az egyetlen lehetőség a továbbterjedés megakadályozására. Oltóanyagként ajánlom: Cevac New 40(40 adagos) A gyógyszert állatorvos írhatja fel, például, aki a vírust diagnosztizálta az állományban.
Ivarérett rozella hím mellé akkor sem tanácsos új madarat tenni összeszoktatás nélkül, ha az tojó. A revír védelmének ösztöne erősebb a fajfenntartásnál. Az ivar fiatal korban nem mindig egyértelműen megállapítható, még szakembernek sem. Mindenképp ajánlott külön kalitba tenni az egyik madarat(a hímet is lehet), amíg meg nem szokják egymás jelenlétét és nem érdeklődnek egymás iránt, különben akár tragikus következménye is lehet az összezárásnak.
Kedves Gazdi, látatlanban ilyen kevés információval semmit nem lehet kezdeni.. Semmit nem tudunk: szuka, kan, ivartalanított vagy sem, idős vagy sem... vigye állatorvoshoz!
Üdvözlöm! A pézsmateknősök nemtől függetlenül barátságtalan állatok. Természetesen a két hím a legrosszabb párosítás, de két nőstény akik utálják egymást sem sokkal jobb. Amennyiben az egyik állandóan a szárazulaton tartózkodik, az semmiképpen em normális. Ha egyébként jó állapotban van és viselkedése normális (a kint tartózkodást leszámítva) akkor érdemes lenne megpróbálni elkülöníteni őket egymástól. Szerintem két nőstény de nem igazán világos, melyik kép melyikről készült...Maximum életkoruk elérheti az akár 30-40 évet is (http://genomics.senescence.info/species/) Üdv-Éva
Valószínű parazitás elváltozás neostomosan oldatával lehet lemosni Vagy ivermectin hatóanyagú féreghajtó pasztával kellene kezelni