1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Sok türelem kell hozzá! Éreztetni kell, hogy fáj nekünk, amit tesz. Rá kell szólni, le kell szidni kissé emelt hangon, esetleg aprót rá is lehet legyinteni az orrára, ha a szó nem segít. Az idegeneket csak úgy fogja elfogadni, ha rendszeresen találkozik a gazdáján kívül másokkal is, akik szintén türelmesek vele, nem félnek tőle, kedvesek fele. Egy idő után megszokja a jelenlétüket, közeledésüket. Jutalomfalatokkal is segíthetjük a "tanulást". Persze azért bizonyos fokú tartózkodás az idegenektől hasznos is lehet.
Szerintem van, kb. egy-két hónapos kezelést mindenféleképpen megér. Ne várjanak azonnali jótékony hatást, csak a hónap elteltével.
Mivel hüllőknél a vesék által kiválasztott vizelet és a bélsár is egy nyíláson távozik (cloaka), ezért előfordul, hogy néha hígabb, néha sűrűbb állagú székletet látunk és a színe is változhat. Így látatlanban azt gondolom, hogy a leírt kétféle széklet is erre utalhat.
Kereskedésekben általában jó minőségű és tisztított homokot lehet kapni és ez törpehöriknek is megfelel, szerintem.
Tudomásom szerint nem, csak ha a teknős feje víz alatt van.