1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
A sok vízivás és a hányás valőszínűleg a veseműködés elégtelensége miatt alakult ki. A vese állapotáról tájékozódni lehet a vizelet vizsgálatával, de pontosabb eredményt ad a vér biokémiai vizsgálata. A vese működése nem állítható helyre, de a megfelelő gyógyszeres kezelés és gyógytápok etetése képes javítani a macska állapotát.
Visszaöklendezett táplálék a legvalószínűbb, amit okozhat párzási hajlam és begygyulladás is (ha "kikente magát" a madár, úgy az előbbi esélyesebb). Ha a "tünet" orrváladékozással jár, úgy légúti fertőzés is lehet. Langyos vízzel mossa le a "ragacsot" és kísérje figyelemmel a madár viselkedését. Ha tüsszög, gubbaszt, tollazatát felborzolja, akkor vigye állatorvoshoz.
A kutyákon a herpeszvírusok a kölykök korai elhullását okozzák, ezért csak a szukákat kell vakcinázni kétszer: a tüzeléskor és a várható ellés előtt 1-2 héttel. Jelenleg csak egyféle vakcina van forgalomban ami a válsztás lehetőségét kizárja. Az oltóanyag meglehetősen drága, egy kombinált oltóanyag árának többszöröse.
Kedves Gazdi! Ennyi információ alapján lehetetlen megválaszolni ezt a kérdést. Ha nem bízik jelenlegi kezelőorvosában, kérjen szakvéleményt egy ortopédiában jártas állatorvostól. Lakhelyéhez legközelebb az alábbi linken talál ellátóhelyet: www.kisallatortopedia.hu Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Kedves Gazdi! A kezelőorvos iránymutatása az elsődleges, de az ilyen jellegű sérülések gyógyulása több hetet is igénybe vehet. Ha késedelmes, jelentkezzenek állatorvosuknál kontrollvizsgálatra. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor