1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
A kérdés csalóka,hiszen a Önök a bizonyítéka hogy túl lehet adagolni.De káros mellékhatás jelentkezése nem várható,legrosszabb esetben enyhe hasmenés lesz.
Kedves Gazdi! Sajnálatos eset! Amennyiben a kiskutya az elhullását követeően nem lett felboncoltatva, és nincs boncolási eredmény, akkor sajnos nem lehet megmondani, hogy pontosan hogyan halt meg... Lehet, hogy mérgezés (de ez is csak találgatás. Együttérzéssel. Háziállat.hu
Kiskutya ajánlott védőoltási naptára: 4 hetes Immunglobulin oltás - nem feltétlenül szükséges6 hetes Parvovírus elleni oltás + féreghajtás (Veszélyeztetett területen Kennelköhögés elleni oltás)10 nap múlva Féreghajtás ismétlése8 hetes Szopornyica és májgyulladás elleni oltás10 hetes Parvovírus és koronavírus elleni oltás12 hetes Szopornyica és koronavírus elleni oltás3 hónapot betöltött kölyök Kötelező veszettség elleni oltás és féreghajtás6 hónapos Parvovírus és koronavírus elleni oltás2 hét múlva Szopornyica és májgyulladás elleni oltás9 hónapos Veszettség elleni oltás + féreghajtás12 hónapos Parvovírus és koronavírus elleni oltás2 hét múlva Szopornyica és májgyulladás elleni oltás Félévente ismételni FéreghajtásÉvente ismételni Parvovírus és koronavírus elleni oltás Szopornyica és májgyulladás elleni oltás Veszettség elleni oltás (Veszélyeztetett területen: kennelköhögés elleni oltás) Kullancsfertőzés elleni oltásokLyme kór ellen Kullancs-fertőzéses* időszak kezdetekor 1 hónap múlva ismét Ezt követően évente emlékeztető oltás Babesia ellen (Imizol) Kullancs-fertőzéses* időszakban 4-6 hetente ismételni Mindkettő ellen (Lyme-kór + babesia) 6 hetente cserélt, megfelelő nyakörv vagy szőrre felhordható kullancs riasztó vegyszer alkalmazása
Kedves Hernádi Renáta! Nem hiszem, hogy a problémát meg fogják tudni oldani állatorvosi segítség nélkül. A nehézlégzés oka lehet tüdőgyulladás, daganat, vagy akár fertőző hashártyagyulladás száraz formája is... Feltétlen szükség lenne mellkasröntgenre és/vagy laborvizsgálatra, de legalább antibiotikumos / gyulladáscsökkentős kezelésre. Alapítvány nem tud segíteni? Állatorvos kollegánál esetleg részletfizetési lehetőség?
Kedves Bitti! A szabadon engedett ékszerteknősök jelentős károkat okoznak a hazai élővilágban. Ezért az Önök teknősét szabadonengedni vétek lenne! Kitúrják ugyanis a ritka őshonos fajokat az élőhelyükről.. Túl agressziv a viselkedésük. Ha megunták ékszerteknősüket érdemes elajándékozni. De szabadon semmiképpen nem szabad engedni. Sajnos egyébként az ékszerteknősök a telet rosszul viselik nálunk, így károkozásuk a nyári hónapokban jelentős... Utánna amikor eljön a tél ezek a teknősök borzasztóan legyengülnek, és sokuk elpusztul.. mert nembirják az ennyire hideg klimát mint a mienk. Üdv-Éva