1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
A kutyus álvemhes. Ez egy teljesen normális élettani folyamat kutyáknál, Galastop oldat vagy BRK tabletta a megoldás. Azért érdemes kezelni, mert emlőgyulladásra és emlődaganatokra hajlamosít, ha sokáig elhúzódik. A gyógyszerek receptre állatgyógyászati patikában kaphatók.
A nálunk alkalmazott készítmény neve Werfachor A.U.V., de nagyon ritka az, hogy eredményes a kezelés és ilyenkor műtétre kerül a sor.
Vissza kell vinni az állatorvoshoz, az elváltozástól függ, hogy (hosszú!!!) kezeléssel (szemcseppezés) eltűntethető-e a homály. Ha nem súlyos, akkor jó esély van rá, hogy elmúljon.
Ez a kocsonyás valami nagy valószínűséggel csigapete, ebből kelnek majd ki az ifjonc vízicsigák. Érdemes a vizet valamilyen csigairtó szerrel kezelni, vagy ha lehetséges, csigaevő fajokat beszerezni (ilyenek például a botiák) a csigák túlzott elszaporodásának megfékezése végett!
Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz, ahol kezelik a tüneteknek megfelelően!