1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Az utazás stressz a kutyának, nem kizárt, hogy rohama is lehet. Egyébként nem tilos az utaztatása, de ha nem viheti az utastérbe, nagyobb a stressz és a kockázat. A poggyásztérben zaj van és hideg. Ilyen ritka rohamoknál nem gyógyszerezzük a kutyákat, de az utazás előtt mindenképpen ajánlott enyhe nyugtató. Kérje az állatorvosától a kutyáknak készült gyógyszereket!
??? és ha péntek 13-ra esik? Hmmm??? :D Ez természetesen nem igaz. :)
A legfontosabb tanácsom, hogy azt az állatorvost kérdezze meg erről, aki operálta. A légcsőtubus okozhat nyálkahártya sérüléseket, ezek általában gyorsan és jól gyógyulnak.
Kedves Gazdi! Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz, ahol kezelik a tüneteknek megfelelően!
Kedves Brigitta! Laboratóriumi vizsgálatok nélkül lehetetlen megmondani az okot. Kérem vigye el állatorvosához, aki minden bizonnyal részletes bélsár és vérvizsgálatokat fog kérni. Abból majd kiderül mi az oka és mivel kell kezelni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc