1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Feltétlenül vigyék vissza, mert a hányának számos más oka is lehet.
A kutyájukat és a száját meg kell mutatni állatorvosnak, aki majd a vizsgálat alapján elmondja a lehetséges tennivalókat.
Kedves Gazdi! A szájgyulladások egy része valóban autoimmun eredetű. A pontos diagnózis lenyomati citológiai vizsgálattal,vagy szövettani vizsgálattal lehetséges. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Találgatásokkal nem lehet egy állat valós baját megmondani, eredményesen kezelni pedig végképp nem lehet. Azt gondolom, hogy a cicájuk egy nagyon alapos és hozzáértő vizsgálatra szorulna, mert csak így derülhetne ki, hogy ez a sokféle tünet mi miatt van. Ez azonban pénzbe fog kerülni, nem is kevésbe. De ez ennek a velejárója, e nélkül nincs eredmény.
Nem láttam a sérülést, de feltétlezem, hogy minden állatorvos el tudlátni egy sérült karmot. Az égetéssel való vérzéscsillapítás önmagában is fertőtlenít, és a Betadine is. Úgy gondolom, hogy fertőzéstől nem kell tartania. Ha a karom valami miatt annyira sérült, hogy nem marad meg, akkor magától le fog esni és új nő helyette. Valószínűleg csak kisebb repedés volt rajta, ami nem indokolta a karom levételét.