1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Állatos boltokban kapható kutyafogkefe, sőt még fogkrém is. Jó lehet az ujjra tekert géz is, így is eltávolítható a lepedék. Kaphatók ezen kívül direkt fogtisztításra való rágcsálók is, persze "változó" hatékonysággal működnek :). Egyes kutyatápokban (pl. Eukanuba) már fogkőképződést gátló anyagok is vannak.
Alaposan meg kellene vizsgáltatni a kutyus szemét (bár gondolom ez megtörtént), hogy mitől könnyezik (pl. rendellenes pillaszőrök, eldugult könnycsatorna, szaruhártya megbetegedése, stb.). Ha a szeme egészséges, akkor jön a bőrkaparékvétel (ha úgy ítéli meg az állatorvos, hogy indokolt) és ekkor szoktunk allergiára, ekcémára gondolni. Ha tényleg erről van szó, akkor sajnos érthető, hogy miért nem javul a szem körüli szőrhiány.
Legtöbben üveg terráriumban tartják a malacokat. Ez tökéletesen megfelel, ha elég nagy és kényelmesen be van rendezve (búvóhely, rágófa, stb.). Ha kiskorától utaznak együtt (kartondobozban pl.), akkor ezt is megszokja és még élvezni is fogja, hogy mindig a gazdájával lehet.
Az ilyen jellegű "szennyeződés" csak fürdetéssel távolítható el, ezért azt javaslom, bízza szakemberre a dolgot, aki megfürdeti és meg is szárítja, hogy ne fázzon meg a kutyus.
Az ékszerteknősök ragadozó állatok, a legmegfelelőbb táplálék számukra a kishalak és a csigák, ezekben a zsákmányállatokban megtalálható az összes létfenntartásukhoz szükséges tápanyag (vitaminok, aminosavak, makro- és mikroelemek, stb.) A szárított bolharák nagy mennyiségben kitint (nitrogéntartalmú poliszacharidot) tartalmaz, míg a teknősök számára létfontosságú vitaminok, aminosavak, kalcium szinte teljesen hiányzik ebből az eleségből. Lehet, hogy a teknőseid vitaminhiányban vagy kalciumhiányban szenvednek. Változtass a táplálékukon és vidd el őket állatorvosodhoz, ő a tekik vizsgálata után megállapítja az esetlegesen fennálló vitamin- és kalciumhiányt és megfelelő kezelésben részesíti őket.