1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak. Általában húgyhólyagproblémák okozzák ezeket a tüneteket...
Szerintem legjobb tudása alapján mindent megtesz/megtett a cicusért. Próbálja meg nedves kendővel törölgetni a fenekét, azzal általában beindul a bélsárürítés...
Lehetséges, hogy a tojást lerakó tojó kevés kalciumkészítményt vett magához és így akarja pótolni. A megkezdett tolltépés könnyen alakul nehezen visszafordítható rossz szokássá, így sokszor csak az a megoldás, hogy a párt el kell különíteni. Ha fiókáik lesznek, a tollszedő madár általában azokat is megtépi. Első körben ásványianyag kiegészítéssel próbálja a problémát kezelni, mely lehet valamilyen mészköves zúzalék, de ivóvízben oldódó készítmény, mint pl. a Calcium Columba, is.
Kedves Törökné! A Phosphor CH15 megegyezik a Phosphorus 15CH-val. Ezt adhatja a kutyának napi 2x egy héten át, - a homeopátiás szerekre vonatkozó adagolás szerint!! Ha további kérdései lennének a kezeléssel kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
A kutyáját legelőször is meg kellene vizsgáltatni szemész állatorvossal. Itt talál ilyet: www.kutyaszemeszet.hu, és ugyanitt olvashat részletesen erről a szemészeti problémáról is. Ha majd lesz diagnózis, akkor lehet arról beszélni, hogy mi a megoldás a problémára. Addig nem érdemes előre kombinálni.