1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Ez elég veszélyes dolog! Állatpatikákban kaphatók olyan spray-k (keserűspray például), amelyek rossz ízük miatt megakadályozzák a rágcsálást! Persze erőspistával is lehet próbálkozni, csak elég furán nézne - és érződne - ki a lakásban, amint bekennek minden vezetéket a piros pasztával.
Valószínűleg nem mosod át elégszer a kvarchomokot, mielőtt vízcserét hajtasz végre. Minimum tízszer jól át kell mosni a terrárium kvarchomok aljzatát és akkor ez a probléma nem fordulhat elő.
Nem hiszem, hogy nősténynek nézné. Egyszerűen csak szexuális ingert vált ki belőle az új jövevény. A jelenség egyébként gyakori az állatvilágban, nem csak hím fajtársra irányulhat, hanem pl. a gazdikra (kutyáknál) vagy berendezési tárgyra is. Megoldás lehet, ha külön teszzük őket vagy ivartalaníttatjuk az idősebb hímet.
Elképzelhető, hogy veleszületett probléma. Ha rohangál, akkor szerintem nincs ok aggodalomra. Arra kell figyelni, nehogy elkezdje rágcsálni magának a lábát! Ez akkor szokott előfordulni, ha egyáltalán nem érez a beteg lábbal.
A kérdés első részére válaszom (asszisztencicám szavait idézve:)): "Násztáncot jár!" A nyuszival valószínűleg továbbra is próbálkozni fog, de természetesen eredménytelenül, azaz "szaporodásra képes utód" nem fog születni, hiszen ez csak azonos fajú állatok párzása esetén történhet meg. Ha nem alakul ki a "békés" egymás mellett élés a t. malackák és a nyuszi között, akkor jobb lenne mindenkinek, ha külön ketrecbe, esetleg látó- és szaglótávolságba helyezné át őket. A nyuszi ivarát a pénisz jelenléte vagy hiánya esetén lehet megállapítani, ami nem egyszerű feladat és némi szakértelmet igényel. Pl. egy állatorvos valószínűleg meg tudná állapítani.