1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Azt jelenti, hogy tüzel (minden valószínűség szerint) és hamarosan vérezni is fog (minden valószínűség szerint :), merthogy néha van vérzés nélküli tüzelés is... szerintem.
Változó és egyedi, hogy kinek mi jön be. Meg lehet próbálni a következőket: Neogranormon kenőcs (humán készítmény), Pana veyxal kenőcs (állatpatika). Ezenkívül puha fekhelyre kell szoktatni, ami nem tudja annyira kidörzsölni a könyökét. Ha nagyon csúnya az elváltozás, akkor megmutatnám azért állatorvosnak.
Jelentősen nem változik meg a kan kutya viselkedése csak azért, mert fedezni kezd. Nyugodtan fedeztessen vele.
A leírásból traumás eredetű vérömlenynek tűnik. Lehet, hogy összekaptak valamin vagy az anyukájuk erősebben fogta meg őt. Esetleg előfordulhat véralvadási zavar K-vitamin hiányból ilyen kicsi kutyánál. Esetleg punkcióval ki lehet deríteni, mit tartalmaz. Forduljon újra orvoshoz!
A "meghágást" követő 2. és 5. napon (készítménytől és állatorvostól függ, meg kell kérdezni) van lehetőség hormonálisan (injekcióval!!) megakadályozni a "meghágás" következményét. Ennek az injekciónak vannak mellékhatásai (esetleges méhgyulladás), amiről tudni kell, ezt részletesen elmesélik a kollégák. Más lehetőség ilyenkor nincs (főleg ha később még szeretnének kölyköket és ezért a műtét nem jön szóba...), maximum reménykedni lehet, hogy a hágás nem jár "következményekkel"! :)