1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Sehogy. Nekünk is volt ilyen kutyánk. Ő ilyen. Szexuálisan hiperaktív, túlfűtött :). Olyan, mint Dr. Dug Ross a Vészhelyzetből vagy Dr. Christian Troy a Kés/Alattból, vagy Berényi Miki a BK-ból :)! Az ivartalanítás segíthet, ha nem szeretnének tőle utódokat.
Az orvos nem állat :) Csak néha :) Bolha? Gomba? Atka? Miliaris dermatitis? Ekcéma? Ha sikerül otthon diagnosztizálni, akkor adunk kezelési stratégiát! Amúgy a rendelőben már nem szokott gond lenni a cicák vadságával, megszeppennek az idegen környezetben. Általában. De ha 4 éves és még ivartalanítva sincs, akkor szerintem a jellemén már nem sokat lehet változtatni.
Talán epilepszia. Mindenképpen ki kell vizsgáltatni, főleg ha többször is előfordul a dolog.
Ha nem mozdul és több napig nem bújik elő a páncéljából, akkor már biztos nem él. Főleg ha a légvételei sem látszódnak a hátsó lábai tövénél.
Ő ilyen. Ezzel szórakoztatja magát. Szeret rágni. Nehéz leszoktatni, valahogy el kell venni a kedvét a dologtól. Pl. valami nagyon csípős vagy keserű anyaggal kell bekenni a rágnivalót, több alkalommal. Sikertelenség esetén el kell távolítani minden szétrágható és veszélyes holmit. Sajnos okosabb ötletem nincs.