1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
A kutyája hasa alján lévő elváltozásokat tanácsos lenne egy álatorvosnak megmutatni. A bőrbetegségek kezdeti tünetei legtöbbször enyhék és csak helyenként fordulnak elő, de hamarosan testszerte hasonló pörkök megjelenhetnek. Egy állatorvos meg tudja állapítani azt, hogy kell-e kezelni, ha igen, hogyan és mivel. Az állatok szépészeti és "divat diktálta trend" szerinti mindennemű csonkítása, így a kutyák farokcsonkítása is TILOS. Az állatvédelmi törvény rendelkezik ezzel kapcsolatban. A tenyésztő egyesületek is, megváltoztatva a fajtastandardjukat, ezek ellen a csonkítások ellen harcolnak.
A maine coonok a legnagyobb testű cicák a tenyésztett macskák között. A macskáknál is, mint minden háziasított állatfajnál, a méretbeli különbség egyes fajták között is eléggé eltérő. A legnagyobb testű fajtáknál gyakran fordulhat elő csontrendszeri, szalagrendszeri megbetegedés, így a maine coon cicáknál is valamivel gyakoribb az ilyen jellegű elváltozás, mint más, kisebb testű macskáknál. De ez nem jelenti azt, hogy patellaficamtól szenvedne minden egyes maine coon.
Igen, van. A tüzelő kutyák vérében emelkedő tendenciát mutat a progeszteron hormon szintje. Ezt a hormont lehet erre specializálódott állatorvosi laborban megvizsgáltatni. Ebben az Ön állatorvosa biztosan segítségére lesz. Egymás utáni két-három vérvétellel lehet nagyon pontosan meghatározni a tüzelést.
A tenyésztéshez úgy tudom, szükséges a tenyészszemle és a munkavizsga. Ha ezeken túl van a kutya, a fajtagondozó szervezet tud adni tanácsot a tenyésztési feltételekkel kapcsolatban. Az MEOE (www.meoe.net) az egyik ilyen szervezet Magyarországon. A másik kutyával szemben tanúsított aggresszív viselkedés, főleg nemre való tekintett nélkül, nem éppen dicsérő jel a kutya magatartása szempontjából. A kutyaiskolában lehetne egy-két próbát tenni a leszoktatására. De félek, hogy egy 4 éves kan kutyánál lekésett a tanításával.
Ez ügyben nincs statisztikai adat. Sem az Ovarid, sem a Provera nem használ hosszú távon a macska egészségének. Az ivartalanítás a legjobb megoldás az ilyen és ehhez hasonló esetekben.