1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Az ivartalanítás nem okoz autoimmun betegséget. Ennek más oka lehet.
Vemhes állatra én nem raknék semmiféle bolhairtót, függetlenül attól, mit írnak a készítményre. Biztos, ami biztos alapon. Remélhetőleg nem túlzottan bolhás a cica. Ellésig szerintem jó táplálás, némi kalciumos vitaminkiegészítés, nyugodt környezet és sportos életmód biztosítása elegendő.
A leírtak alapján azt tanácsolom, hogy minél hamarabb látogassa meg az állatorvosát a macskájával. Ezek bizony komoly betegség tünetei lehetnek (bélgyulladás, bélelzáródás, vese-, májbetegségek, stb.).
A tollvágással az a probléma, hogy újra kinő és megint le kell vágatni, ami rendszeres stresszt okoz. Szerintem egyszerűbb valami szép tüllfüggönyt vásárolni és felrakni az ablakok elé.
Nőstény macska esetében az ivartalanítás egy hasűri műtét és varratokkal zárja be a sebet az orvos. A műtét utáni napokban mindenképpen zárva kell tartani és korlátozni a mozgásban. Kandúroknál nincs varrat és a műtét utáni naptól jöhetnek-mehetnek, ahogy tetszik nekik.