1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Általában nincs összefüggés a két jelenség között. A bőrelváltozás lehet egy fertőző eredetű vagy allergiás jellegű bőrbetegség tünete. Ki kell vizsgáltatni, mielőtt elhatalmasodna rajta. A tüzelési időszakban a szervezetében zajló hormonális folyamatok miatt szőrhullás előfordulhat, de nem ilyen jellegű és nem viszket.
Ha a madárnál az alábbi tünetek jelentkeznek, akkor valószínű, hogy egy szédülés nevű betegségről van szó. A madarak már a betegség kezdetén elpusztulnak, vannak egyedek, melyek elfogadható állapotban maradnak, de a teljes gyógyulás szinte kizárható. Kezelésére fokozott B-, E-, A-vitamin, valamint Tetracyclin adagolása javallott.
Nem értem kristálytisztán a kérdését, ha félreértettem volna, kérem tegye fel egyértelműbben. Ha egy macska vemhes és fialni fog, akkor meg is fogja szülni a kicsinyeit, általában segítség nélkül. Az anyaállat a gazdi segítségével felneveli őket és a kicsik kb. 6 hetes korukra álomszép kis "tigrisekké" fejlődnek.
Elég nagy számú sziámi paciensünk van és néhányan közülük hasonló "gonddal" vannak megáldva. Van, aki csak hússal eteti, és attól teljesen jól van és van, aki csak egyféle táppal. Nehéz így rábökni egy-egy tápra, hogy ez a legjobb az állatnak. Van olyan táp is, ami kifejezetten "érzékeny" gyomrú macskáknak van kifejlesztve (pl. a Royal). Jó tanácsot a tenyésztőktől és hasonló fajtát tartó macskatartóktól lehetne még kérni.
Ha minden nap tud legalább egy órát fordítani a kutyákra, akkor vállalja bátran. Ha a család is segít ebben és szeretik is a kutyákat, jó helye lesz a kutyának Önöknél.