1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Nem tudom, hol romolhatott el a doboz renoméja. Esetleg kellene venni egy másikat, vagy doboz nélkül is utazhatna. Az is lehet, hogy érzi, hisztivel elérheti, hogy ne kerüljön be a dobozba. Szóval ha csak hiszti, akkor fognám és betenném és utaznék vele. Előbb-utóbb megszokja.
Medrol? Az egy szteroid gyulladáscsökkentő. Allergiás bőrbántalmak esetén adható (erről lenne szó?) és rheumás eredetű végtagfájdalmakra, stb. A leírt tünetek alapján gombás vagy egyéb bőrfertőzésről lehet szó. Állatorvoshoz kellene vinni, vizsgálatra. Laborvizsgálat is szükséges lehet, mert ez alapján célzott gyógyszerkúra, fürösztés lehet a megoldás kulcsa. Persze ekcéma (allergia) is lehet... Szóval irány a doki!
Előfordul ennél a fajtánál, hogy nem áll fel teljesen a fülük, illetve később áll csak fel. Érdemes Ca-kiegészítésben részesíteni, hogy erősödjön a fülporc, de ez elsősorban genetikai kérdés. Problémát nem jelent, maximum esztétikai probléma lehet egy kiállításon.
Szerintem a hely nem alkalmas arra, hogy "mindent" leírjunk egy ilyen betegségről. Egy ilyen cikk igényes megírása több órás/napos munka lenne, állatorvosi szakkönyvek, újságcikkek és tankönyvek száz oldalakon keresztül taglalják a problémát. Javaslom a keresett problémát (latinul: entropium) egy internetes keresőbe beírni és "kis" időráfordítással és szorgalommal minden (de minden) információ beszerezhető!
Inkább egyedfüggő és gazdifüggő. Valószínűleg tényleg a hája lóg. Kicsit vissza kellene fogni a kajálást. Esetleg fogyitápot is ehetne. Ezzel meg lehetne előzni egy csomó öregebbkori betegséget! Minden állat ugyanis csak attól hízik, amit megeszik :)