1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Ha a madár még nagyon kicsi, akkor fiókanevelő tápszerrel vagy valamilyen rovaros készítménnyel kell megpróbálni a nevelését. Csipesszel próbálkozzon, de nem lesz könnyű feladat. Később legyen víz is a madár előtt, valamint "egy galambkeverék", mely takarmányboltokban beszerezhető. (Ezt először áztatva, csíráztatva tegye a fióka elé, és csak később kapja száraz formában.) Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!
Lehet. De gyulladásos csomó, kezdődő tályog, daganat, megnagyobbodott nyirokcsomó is lehet. És biztos nem soroltam fel mindent.
Sajnos Gödöllő vonzáskörzetében nem ismerek állatorvost. Budapesten dr. Beregi Attilát keresse (telefon: 06-20-954-9793). A kismadár vagy angolkóros vagy mész- illetve kalciumhiányban szenved. Elengedhetetlen a mész és kalcium pótlása, de csak D3-vitamin adagolása mellett, különben nem épül be a kalcium a szervezetébe.
Szerintem nem szabad elzárni, maximum eleinte, néha, ha egyedül maradnak otthon. És persze hasznos az első találkozásoknál ott lenni a gazdinak is. Szépen meg fogják szokni egymást, megtanítják egymást, hogy miben meddig lehet elmenni, hogy szabad játszani.
Lehet egy helyen tartani őket. Párzani próbálkozhat szegény mocsári, utódot nem fog tudni produkálni, hiszen nem egy fajba tartoznak.