1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Én is a Sedalin oral gélt tudom javasolni erre a célra. Adagja: 1/2-1 ml/állat. Javaslom ételbe bekeverve inkább a nagyobb adagot beadni. Kb. 15 perc múlva hat, tehát nem kellene hagyni, hogy elkóboroljon. Húzzanak gumikesztyűt és vigyázzanak nagyon, nehogy megharapja Önöket. Ajánlatos rögtön be is oltatni veszettség ellen. A másik megoldás az altatópuskás ember, szerintem a szegedi állatkertben kell lenni ilyennek. Tessék esetleg felhívni Őket.
Azt, hogy mi a baja, nem tudom megmondani, ugyanis a legtöbb teknőcbetegségnek ehhez hasonló tünetei vannak. Csak alaposabb fizikális illetve (ha szükséges) műszeres vizsgálatokkal lehet pontosabban megítélni, hogy mi is lehet a baj, majd ezek ismeretében lehet elkezdeni a kezelést. Ezért célszerű lenne mihamarabb állatorvoshoz vinni.
Szándékosan fut neki vagy véletlenül? Mindig csak az ajtónak vagy másnak is nekimegy? Lát egyáltalán a csincsilla? Más probléma is van vele, vagy csak ezek a tünetek? A terráriumában jól tud tájékozódni? Ezekre a kérdésekre kellene választ kapni, hogy kicsit pontosabban meg lehessen ítélni, mi is lehet a probléma.
A fogínygyulladás oka lehet a leucosison kívül más is. Előfordulhat a vese elégtelen működése vagy Macska-Aids, FIV, fertőző hashártyagyulladás miatt is. Az ok kiderítése feltétlenül szükséges a kezelés megszabásához.
A picike ékszerteknősök sajnos nagyon esendőek. Ha nem esznek, annak nagyon sok oka lehet, leggyakoribb a kalcium/D-vitamin hiány. Ezért mindenképpen azonnal állatorvoshoz kellene vinni, ahol megvizsgálják és megfelelő kezelésben részesítik!