1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Nimfapapagájoknak (és minden hasonló méretű papagájnak) 25x25x40 cm-es odú ajánlott. A bebújó nyílás átmérője 7-8 cm legyen.
Általában visszanő. Ez csak akkor nem történik meg, ha sérültek a körömtermelő sejtek is. Ez mélyebbre ható, roncsoló sérülés esetén fordulhat csak elő.
Befogott "vad" állatokat nagyon nehéz felnevelni. Nehéz biztosítani számukra az optimális táplálékot, környezetet. Másrészt a természetben az is előfordul, hogy a gyengébb, beteges egyedeket kilökik az erősebbek, egészségesek. Ezt hívják természetes szelekciónak. Én ilyen okokra gondolok az elhullásokkal kapcsolatban.
Meg lehet próbálni, de véleményem szerint egy ellenkező nemű társ lenne neki a legjobb. Az összeszoktatás idejére külön kalitkában, egymás mellett tartsa őket. Ha a reakciók pozitívak, utána kerüljenek egy kalitkába. Ne vásároljon túl fiatal madarat, inkább egy idősebb tojót válasszon a régi mellé.
Nekem volt egy 15 éves hím zebrapintyem! A nőstények "cserélődtek" csak mellette. Szerintem jól meglesz a két nő a két férfival és kb. hasonló méretű, de más pintyfélékkel lehet őket együtt tartani. Ha megvan a konkrét kiválasztott típus, akkor mindenképp érdeklődni kell a tulajdonságairól, tartási körülményeiről!