1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Az angolkórt elsősorban a D3-vitamin hiánya, valamint a kalcium és a mész hiánya okozza. Pótolni kell az ásványi anyagokat, és napozási lehetőséget kell biztosítani a madaraknak. Komplex vitaminkészítménnyel (D3-vitaminnal), valamint szépia és kalcium kiegészítőkkel megelőzhető a betegség. A fiókákat gyógyítani már nem lehet, kicsi a gyógyulás esélye.
Igen, valószínűsíthető, hogy a bekajálás utáni aktív mozgásnak, ugrálásnak (egyéb okok mellett: pl. erjedésre hajlamos eledel!) nagy szerepe van a gyomorcsavarodásban! Elsősorban nagytestű kutyák esetén. Ezért etetés után célszerű a kutyákat (még a kisebbeket is) pihentetni néhány órán át és semmiképp sem szabad komoly munkára fogni, ugráltatni. A gyomorcsavarodás jelei: a hirtelen hatalmasra puffadt has, ami hordószerűen kong, öklendezési kísérletek, rosszullét, elfekvés... Ilyen esetben azonnal állatorvoshoz kell vinni. Időben elkezdett beavatkozás (műtét, gyomormosás, stb.) esetén még talán (!) megmenthető!
Ha nem fél, hogy ellopják, akkor lehet, hiszen nem egy házőrző típusról van szó. Persze télen nagy hidegben inkább bent tartanám és csak rövidebb időkre engedném ki.
Az üres kartondoboz még viszonylag jó választás a macsek részéről, bár furán nézhet ki egy lakás tele üres kartondobozokkal. :) Egyébként nehéz a cicákat jobb belátásra bírni. Rosszalkodás esetén enyhe pöckölés, rászólás ("fujj, nem szabad" - csúnya nézéssel kombinálva), ijesztgetés lehet a megoldás. Ki kell tapasztalni, hogy mi az a módszer, amitől kissé megriad és jobb belátásra tér kedvencünk.
Csukva kell tartani az ablakot. :) Esetleg szúnyogháló, sűrű szövésű rács is szóba jöhet, így legalább csökkentjük a betörés kockázatát is. :)