1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
A hatása nem vész el, de ha utálja az ízét, akkor porrá zúzva sem fogja szívesen megenni. A májkrémbe vagy olajos halba keverés sokszor beválik.
Láttam már "reménytelen" esetet, olyan kutyust, aki sosem szokta meg a cicák jelenlétét. Azért ez ritka. Többnyire sikerül a barátkozás. Fontos az első élémény, nehogy nagy rohanás, üldözés törjön ki első alkalommal. Egyébként érdemes rájuk bízni a dolgot és csak a háttérből figyelni, nem közbeszólni!
A vizet elég hetente cserélni abban az esetben, ha megfelelő szűrő működik az akvaterráriumban. A szűrőnek óránként legalább 5-6 szor át kell szűrnie a teljes vízmennyiséget. Nyers hús, máj etetését a tisztítás napjára kell időzíteni, vagy kisebb terráriumban kell őket az etetés idejére áttenni.
Vannak olyan szőr-/bőrtápláló folyadékok, tabletták, amik serkentik az új szőr növését és ezzel gyorsítják a régi szőrök levedlését. És persze a gyakori kefélés.
Valóban igaz, hogy nem hangos, rikácsolós fajta, hangja kecske mekegéséhez hasonló (nevét is innen kapta). Hogy a legcsendesebb-e, arra nem tudnék pontos választ adni.