1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Legjobb lenne megmutatni állatorvosnak! (Bőrgyulladás, toklász, allergia, rossz szokás, unalom, végtagfájdalom stb. lehetnek az okai.)
Nem hiszem, hogy éhes. Ez rossz szokássá tud alakulni. Még így fiatal korban érdemes leszoktatni, mert később zavaró lesz!
Meg kellene próbálni lefárasztani az egyedül hagyás előtt. Talán ez segít. A DAP-ról nekem sincs saját tapasztalatom, de érdemes lenne kipróbálni! Sajnos nincs jobb ötletem. De gondolom egy idő után megszokja az egyedüllétet.
Nyugodtan! Legyen egészséges, oltott és féreghajtott. Ha nagyon precíz akarok lenni, akkor "szűrésre" is érdemes lenne elvinni (FLV, FIV, FIP), de én nem vinném... És persze, hogy lehet lakásban tartani, ha ezt szokja meg, akkor ezt szereti. Legalább kevesebb baleset éri és kevesebb betegség fenyegeti! És nem fog furcsán viselkedni.
A kanárik - akárcsak minden madár - társas lény. Vannak poligám és monogám fajok. Lehet őket párban tartani, de nagyobb méretű kalitkában párban tartás esetén fiókákra is számíthat. A hímek egyedül többet fütyülnek, de párban jobban érzik magukat.