1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Bizonyos madarak tudatosan használják a megtanult szavakat, hangokat. Ez nem minden esetben jellemző, bár sokszor összekötik pl. a mogyoró szót a finom csemegével. Legtöbb esetben a hang és beszédutánzás figyelemfelhívásként szolgál. Bizonyos hangokat, beszédet szituációkhoz, emberekhez, állatokhoz stb. kötnek.
Szerintem mind a kettő nagyon fontos, de főleg a felvételihez! Biztos, hogy sok tanulással sikerülni fog a vizsga, de addig még nagyon sok idő van.
Napi röptetés mellett egy egyedül tartott nimfapapagájnak elég az Ön által említett kalitkaméret. A napi röptetés azonban elengedhetetlen!
Szerintem igaza van a dokinak. Ő látta a kutyát és biztos el tudta dönteni, mi baja lehet. A legjobb, ha bíznak benne és az utasításai szerint kezelik a kutyust! (Én sem szoktam minden sántító kutyust egyből röntgenezni!)
A fedeztetésre alkalmas időpont általában a tüzelés 10-14. napja közé esik (első vércsepptől számítva). Ha séta közben kanokkal találkozik, majd azok jelezni fogják, hogy tüzel a szuka és a nőstény is szívesen fogadja közeledésüket. Egyébként mód van a ciklus pontos diagnosztikájára, ha állatorvoshoz fordul, miután elkezdődött a tüzelés.