1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
2 tojó és 1 hím együtt tartása nem a legegészségesebb. A tojók állandóan rivalizálni fognak egymással a hím kegyeiért. A tojásrakás egyébként nem függ össze a párban tartással. Egyedüli tojók is rakhatnak tojásokat. Elképzelhető, hogy a hím mindkét tojónak udvarolni fog, és a tojások is terméketlenek lesznek. De ez így nagyban eltér a megszokottól. Javaslom, hogy szerezzen be még egy hímet a madarak mellé, így mindegyik madara párban, boldogan élhetne.
Valószínűleg az első ellés okozta stressz az, ami a nyugtalanság hátterében van. Javaslom az állatpatikákban kapható D.A.P. párologtató feromon hatású készítményt. A lakás azon szobájába, ahol a kutya van, ott kell egy fali konnektorban elhelyezni és 4 hétig használni. A kölyköknek is jót tesz.
A házikeltetőkben való keltetés nem vezet eredményre. Javaslom egy gyári készítésű berendezés beszerzését.
Ez nem jelent problémát, teljesen normális dolog, hogy az ivarérettségüket elért tojók tojásokat raknak. A tojásokat el kell távolítani és ki kell dobni.
Előfordul és hamar el fog múlni. És persze nem kell "rossz helyen" simogatni, amíg ott fáj.