1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
A kismadár a kalitkájában érzi magát a legnagyobb biztonságban. Valószínű, hogy soha vagy nagyon ritkán volt kiengedve, ezért megy azonnal vissza. Türelemmel, kitartással legyél a madár felé, bízd rá a döntést, hogy mikor akar kijönni. Amikor ki szeretnéd engedni, nyisd ki a kalitka ajtaját és várd meg, amíg rászánja magát. Előbb-utóbb felbátorodik és el fogja hagyni a helyét! Nimfapapagájok ivarmeghatározása: Hím: színe nagyrészt szürke, különböző árnyalatokkal, feje sárga, hatalmas vörösessárga fülfolttal, bóbitája sárga, szárnya mentén fehér. Nőstény: feje halvány szürkéssárga, fülfoltja halványabb színű, a hát alsó része, a farok felső része és a farok fehér keresztcsíkos. Fiókák: a fiatal állatok a nőstényre hasonlítanak; a nem meghatározása a fiatalok vedlése előtt szinte lehetetlen.
A honlapon már szerepel a feltetthez hasonló kérdés és hozzá tartozó válasz, melyek az alábbi linkekre kattintva olvashatók el.
A kecskepapagájok már 5-6 hetes korukra teljesen ki vannak tollasodva, és ekkor hagyják el az odút is. Véleményem szerint rosszul számolt valamit. Ha a madarak egészségesek, akkor a számításban lehet a hiba, ha más probléma is fennáll (rendellenes tollfejlődés, szétcsúszó lábak, ferde csőr, stb.), akkor ott komolyabb gondokkal kell szembenéznie. Ha tovább tájékoztat a madarak sorsáról, vagy pontosabb leírást adna (esetleg fotókat is küldene), akkor lehet, hogy többet tudnék segíteni.
Gratulálok a kismadárhoz! Általában néhány hét alatt megszokják az új helyüket és az új gazdit is. Az első időkben ne fogja meg a madarat, és ne is próbálja megsimogatni sem! Inkább várja meg, míg a kismadár közeledik Önök felé. A reptetéssel várjon legalább 1 hónapot. Remélem, tudtam segíteni!
A Rózsásfejű törpepapagájok számára egy kb. 50x40x70 cm-es méretű kalitka megfelelő. Képeket a http://www.bonapartemadar.hu/kellek.php weboldalon talál. Táplálásukhoz kis-közepes testű papagájok számára készült magkeverék ajánlott. A madarak táplálásáról további információkat talál a http://www.bonapartemadar.hu/madaraktaplalasa.php weboldalon.