1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
A kérdést nem értem teljesen. Mikor szeretné, hogy a kutya beengedje az ismerőseit? Az Ön jelenlétében vagy amikor nem tartózkodik otthon? Mi konkrétan a probléma? Rájuk ugrál vagy megtámadja őket? Az első esetben meg kell tanítani a kutyát fekve, helyben maradni, és csak azután engedi mozogni, miután a vendégek a házba bementek. Ebben a közelben lévő kutyaiskolában kaphat gyakolati segítséget. A másik megoldás, hogy bezárja a kutyát egy kennelbe vagy megköti. A második esetben minél több emberrel kell összeismertetni, de valószínű, hogy úgy is csak azt fog beengedni, akit ő akar. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra? Hogyan tanítsd meg kutyádat az "ül" parancsszóra? Tanítsd önuralomra a kutyádat! Felugrál a kutyád? Ne büntesd meg, inkább szoktasd le róla!
Vannak ilyen irányú hiedelmek, hogy a kandúr a saját kölykeit is megtámadhatja, hiszen egy félvadon élő kandúr esetében egy időben több "feleség" is előfordulhat. Ha biztonságban akarja tudni a kölyköket, akkor a mamával együtt zárt helyre kell helyezni őket.
Nem valószínű, hogy bántani fogják egymást. De arra gondolt-e, hogy a szuka tüzelésekor problémák lehetnek? Fontolja meg az ivartalanítást.
Nem tudom, mennyi idős a kiscica és honnan származik? Csak feltételezem, hogy eddigi élete során az emberektől nem sok szerető gondoskodást kapott. Tanácsom, hogy vigyék homeopata állatorvoshoz. Címlistát a www.homeopata.hu oldalon találnak.
Az említett tünetek allergiára utalhatnak, vagy esetleg pszichés eredetű abnormális viselkedésre. Ha a kutyák - főleg a nagy mozgásigényűek - hosszú ideig vannak bezárva egyedül, akkor gyakran jelentkeznek ezek a tünetek. Allergia és viszketés elleni kezeléssel, a táplálék antiallergiássá tételével (speciális tápok vannak, például bárányos-rizses) lehet a tüneteket megszüntetni. A pszichés eredetű tünetek pedig természetes alapú nyugtatókkal oldhatók meg.