1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
A vizelet elszíneződését okozhatja a takarmány színe, de lehet fertőzéses eredetű is. Vizeletet kellene gyűjteni az állattól, és bevinni egy állatorvosi rendelőbe, ott különböző vizsgálati módszerrel meg tudják különböztetni a két kórképet egymástól.
A pelék nálunk valóban védettek, ezért is nehezebb a döntés. Visszavadításuk nagyon nehéz, és a következmények is kétesek. Ami a legjobb megoldásnak tűnik az az, ha felveszi a kapcsolatot a helyi állatkerttel vagy vadasparkkal, ők tudnak segíteni vagy befogadni. Ha nem sikerül, akkor írjon és én találok helyet a kicsiknek.
Az ivartalanítás után várni kell még egészen a seb gyógyulásáig, ami két hét, és utána már összeengedhető a két állat. Valószínűleg a párzási viselkedés megmarad.
A kisnyuszik naponta egyszer esznek, mégpedig a reggeli órákban. A nyúltej igen zsíros, ezért tejpótlónak a kecsketej felel meg, de ezzel való etetés esetén sem garantált a sikeres felnevelés. Figyelni kell, hogy nehogy felfúvódjanak a kicsik, illetve, hogy megfelelő hőmérsékleten, 30 fokon legyenek tartva.
Valóban elképzelhető, hogy harapás vagy karmolás eredményeként alakult ki tályog, de egy begyulladt fog is okozhat hasonló tüneteket. Mindkét esetben segítség nélkül az állat állapota romlani fog, súlyosbodhat, ezért javasolnám, hogy mutassák meg állatorvosnak a cicát.