1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Itt bizony azonnali beavatkozásra van szükség, egyébként a kiscicák elpusztulnak! Tanácsom, hogy az anyacicát sürgősen vigyék el homeopata állatorvoshoz, aki majd segít abban, hogy elfogadja a picinyeit. (Címlistát a www.homeopata.hu oldalon talál.) A tehéntej fehérje- és zsírtartalma jelentősen alacsonyabb a macskatejénél, ezért önmagában a kiscicák felneveléséhez nem elegendő. Vízzel higítva pedig egyenesen a kiscicák éhhalálát okozhatja. Az állatorvosi gyógyszertárakban vagy nagyobb eleségboltokban már kaphatók olyan készítmények, amelyek összetételükben hasonlítanak a természetes macskatejre. Amíg nem szerezte be a tejpótlót, ideiglenesen tejszínnel dúsított tehéntejet is adhat nekik, cumisüvegből vagy 2 ml-es, tű nélküli fecskendővel. 1 liter tejhez 1,25 dl tejszínt adagoljon és etetés előtt ne felejtse el felmelegíteni 38 Celsius fokra. Egyhetes korig 2-3 óránként kell szoptatni. Az egészséges újszülött kismacskák alkalmanként kb. 2 ml tejet szopnak, 4 hetes korukban már kb. 10 ml-t. Négy hetes koruktól fokozatosan szilárd táplálékot is adhat nekik, pl. kevés vagdalt marha-, vagy csirkehúst, joghurtot, vagy pépesített marhaszívet, tejszínes főzelékféléket. Ügyeljen arra, hogy a kiscicák 8 hetes korukig naponta hatszor kapjanak enni. Sok sikert a felneveléshez és kérem, tájékoztasson az eredményről!
Az oltások 90%-os védelmet biztosítanak, és mivel a parvón már átesett, azt nem kaphatja meg újra. Csak a gondos tartása a kutyusnak és az oltások beadatása a legjobb és legolcsóbb módszer.
Kisemlősöknél gyakori a gombásság, atkásság, tetvesség (esetleg vitaminhiány). Ezek a vakaródzás és szőrhullás leggyakoribb okai. Ezért mindenképpen állatorvoshoz kell vinni, aki megfelelő kezelésben részesíti!
A méhgyulladás diagnisztizálása nem nehéz ultrahangvizsgálat segítségével; ha folyadéktartalom van a méhben és az általános tünetek is erre utalnak, akkor száz százalékos méhgyulladás. Hozzáteszem, egy vérkép- (emelkedett fehérvérsejt-szám) vizsgálat egyértelművé teszi a diagnózist. A sok vízivás hátterében cukorbetegség is lehet, ami ilyenkor a tüzelés utáni 2 hónapban jelentezhet, ennek az oka a megváltozott hormonális háttér. Vércukormérés történt-e? Egyébként is a leírásából kitűnik, hogy nem volt biztos a diagnózisban a kolléga, ráadásul az álvemhes állat ivartalanítása nem célszerű, mert csillapíthatatlan álvemhesség alakul ki hosszú időre. Javaslom vizsgáltassa ki egy másik kollégával is.
Az antibiotikumos kezelés ilyen jellegű mellékhatása nem valószínű, az a gyanúm, hogy steroid injekciót is kapott a kutya, esetleg összeszívták a két szert és azért nem tűnt fel Önnek. Sok vízivást és vizeletürítést az antibiotikumik nem okozhatnak mellékhatásként! Ha kiválasztás-, vesemegbetegedésésre van gyanú, az vizelet- és vérvizsgálattal diagnosztizálható!