1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Kedves Kata! A képen nem egy mocsári teknős van, hanem ékszerteknősnek tűnik, bár az ismertető jeleket nem lehet a legjobban kivenni, de szinte biztos, hogy valamelyik Graptemys faj egyede látható. Elég nehéz így behatárolni. A mocsári teknős védett nálunk, mint minden kétéltű és hüllő! A befogott teknőst semmi esetre se engedje el, mert sajnos az ékszerteknős teljes mértékben aklimatizálódott hazánkban és az őshonos mocsári teknősünket el kezdte kiszorítani. Ezeket a behurcolt fajokat nevezzük invazív fajoknak. Nagyon nagy ökológiai zavart tudnak okozni, ha a természetbe kerülnek. Hazájuk: Észak-Amerika. A teknőst etesse, a tápláléka 80 %-a hal legyen. Házikedvencnek kitűnő! A vörösfülű ékszerteknőst egyébként már évekkel ezelőtt kitiltották hazánkból, semmilyen módon nem lehet velük kereskedni, az előbb említett okok miatt.
A nyuszit szükség esetén meg lehet fürdetni,de általában ritkán adódik ilyen helyzet,mivel a nyuszik tiszta állatok és sok időt töltenek mosakodással. Ha a szennyeződés enyhébb először tiszta vízzel próbálja meg. Durvább szennyeződésén nagyon kevés babafürdető is használható.
Ha nem oltatja be, esetleg elkapja valamelyik fertőző betegséget, és az akár az állat elpusztulásával is járhat. Ahhoz, hogy kis görik legyenek, egy fiú göri is kell, önmagában a tüzelés nem elegendő hozzá. Javaslom, nézzen utána a görények tartásával, egészségvédelmével összefüggő kérdéseknek kicsit alaposabban. Akár az interneten, akár egyes könyvekben talál sok hasznos információt.
A problémájukra már évek óta van megfelelő gyógyszeres megoldás, őszintén szólva nem is értem, a kollégám miért nem javasolta már eddig is? A gyógyszer neve INCURIN tabletta, szintetikus ösztrogén pótlás, az ivartalanított szukák inkontinenciájának kezelésére találták ki. Naponta kell adni, de a hatása nagyon jó, szinte 100%-osan megszünteti a vizeletcsöpögést. Viszont receptköteles, tehát mégis fel kell keresnie egy állatorvost ahhoz, hogy felirassa!
Nem lehet megtanítani.