1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Egy-két benőtt szőrszálból nem lesz félmaroknyi szőr a tályogban. Úgyhogy mindenképpen érdekes a jelenség, amit tapasztaltak. Szerintem minden részletről kérdezze az állatorvos kollégát ,aki kezeli most.
Ha a tojó olyan mértékben támad, hogy ez a fiatal madár sérülésével járhat, akkor jól tette, hogy szétválasztotta őket. Idősebb hím vásárlása talán szerencsésebb lett volna, de a hullámosok ivarérettsége viszonylag gyorsan bekövetkezik, így 7-8 hónapos korban a hímet már biztosan visszateheti a tojóhoz. A tojó agresszivitása nem feltétlenül a párzási kedvvel függ össze, valószínűbb, hogy a territóriumát védi a számára idegen betolakodótól. Talán eredményesebb lenne a hím kalitjába tenni a tojót, mint fordítva.
Nem derül ki a levélből, de valószínű, hogy két hím teknősről lehet szó. Kifejlett korban a hímek gyakran verekszenek egymással. A harc közben a domináns teknős akár súlyosan meg is sértheti a gyengébbet. A másik lehetőség, hogy egy párról van szó és a hím udvarolni próbál a nősténynek.
Azt javaslom, hogy mindenképpen forduljon állatorvoshoz! Minél előbb, annál jobb!
Kistestű pontylazac-csapattal (pl. fekete tetra, vörös neonhal stb.) bővíthető még az akvárium, de én inkább a jelenlegi létszám és nem a tartott fajok számának növelésére helyezném a hangsúlyt. Feltételezem a "sárga úszójú páncélosharcsa" fantázianév alatt a Corydoras sterbai fajt értjük. A páncélosharcsákra általában igaz az, hogy csapatban élnek, ezért akváriumban is így jó őket tartani, tehát legalább 6 egyedet (ebben az akvárium 8-10 is "elfér"). A törpe szívóharcsa csapat is bővíthető, kifejlett korban is igen kis méretű és békés halak.