1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Természetesen kaphat más fajtát is! Gondolj csak bele, régen nem is létezett fajta-specifikus eledel, de a yorkik (és a többi kutyafajta is) akkor is ettek már valamit :)
Szerintem nem vált a "szelíd kutyából vadállat" ! Az idősödő, egészségileg gyengülő kutyákkal szemben egy másik, korábban alacsonyabb rendű kutya ösztönösen késztetést érez arra, hogy fölé kerekedjen és változtasson a korábban akár éveken keresztül harmonikusan működő pozícióján. Rangsorváltásnak nevezik ezt, ami természetesen nem mindig zajlik le összecsapások, kisebb-nagyobb játékos harcok nélkül. Az Ön feladata lenne, hogy segítsen a kutyák rangsorváltozásának kivitelezésén és az idős, Akita kutyát eggyel lejjebb helyezze a képzeletbeli "szamárlétrán". A fiatal német juhász okos és bölcs döntése, hogy nem szól bele az idősek konkurencia harcába, - tudja, hogy még az ő ideje nem jött el, de el fog jönni !
Az új kutyusnál esetleg lehet a környezetváltozás számlájára írni a dolgot, de a másik kutyánál szerintem ez kizárt. Ha nem javul a dolog, akkor mindenképpen fel kellene keresnie állatorvosát.
Ebben az esetben nagyon nehéz jó tanácsot adni az esetleges műtéttel kapcsolatban. Ennek pedig alapvetően az az oka, hogy a 8 éves dog már igen-igen idősnek számít. Ritkán találkozni 8 év feletti egyeddel. Néha ugyan előfordulnak magasabb kort is megélt német dogok (általában a kisebb testűek), de nem ez az általános. Mindenekelőtt azt tanácsolom, hogy ortopédiai szakrendelésen vizsgáltassák meg az állatot, hogy valóban térdszalag szakadás, vagy esetleg arthrosis van-e a tünetek hátterében. Emellett egy gerontológiai vizsgálat (vérvizsgálattal) is hasznos lehet atekintetben, hogy az állat általános állapota lehetővé teszi-e az esetleg szükséges műtéti beavatkozást. Amennyiben a gerontológiai vizsgálat kedvező eredményű, egyéb szervi bajok (szív, máj, vese, stb.) nincsenek, az ortopédiai vizsgálat megerősíti a térdszalagszakadást, és az állat általános állapota a vizsgáló szakember szerint jó, csak akkor érdemes megfontolni az esetleges műtétet, amelynek természetes kockázata lényegesen magasabb ebben a korban, mint a fiatalabb állatok esetében. Arra vonatkozóan, hogy a műtétet követően milyen hosszú lábadozási idő várható, mik a kilátások a jövőre nézve, a sebész tud majd közelebbit mondani a vizsgálat ill. a műtét során tapasztaltak alapján.
A terhesség, majd a szoptatás erősen igénybe veszi a szervezetet, és egyáltalán nem meglepő, ha ezek után egy ideig erősebb a szőrhullás. A gyakori kefélgetés helyes, ezt ne is hagyja abba. Viszont adhatna a cicának szőrkondícionáló tablettákat. Ma már sokféle kapható, javaslom keressen fel egy állatpatikát, vagy nagyobb állateledel áruházat. A kiszolgálóktól kérjen segítséget! (De az sem lenne azért felesleges, ha inkább egy állatorvost keresne fel a cicával, hátha egy alapos vizsgálattal kiderül, hogy esetleg valami más baj is van a háttérben!)