1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
A kutyád, amikor rászólsz, nem megsértődik, hanem beletörődik, hogy te vagy a falkavezér! Ez így helyes. Amit változtathatsz: A "duzzogás" után ne ő jöjjön oda hozzád, hanem egy kis idő elteltével te hívd oda magadhoz és ha odajön, örülj neki és dicsérd meg! Javasoljuk, hogy olvasd el 4 részes "Hogyan legyek falkavezér" c. cikksorozatunkat, rengeteg hasznos tanács van benne!
Az "ügyes-bajos" dolgok körüli problémák viselkedészavarra (és nem annyira betegségre) utalnak, a kezelésük ennek megfelelően eléggé nehézkes. Az állatpatikában és állatorvosnál kapható feromon-párologtatót kellene kipróbálni. Ami a többi kiscicát illeti, ha Ön eteti őket, biztosan maradni fognak. Ha nem, sorsukra hagyva szerencséjük és talpraesettségüktől függ, hogy mi lesz a jövőjük. Ezért, ha teheti, próbálja őket más gazdinál elhelyezni. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Én a szőrtüsző atkásságra gyanakodnék jobban. Feltétlen vigye állatorvoshoz a kiskutyát! Egy bőrkaparék vizsgálattal hamar megvan a diagnózis,akár gombáról,akár atkáról van szó. Mindkettő csúnya következményekkel járhat,ha elterjed a kutyán,ráadásul a gombát az ember is elkaphatja állataitól.
Nem zárható ki, hogy az állat daganatos betegségben szenved. A köhécselés lehet akár áttét következménye, akár a daganat miatti legyengülés kapcsán kialakult légzőszervi folyamat is. Attól tartok, nem túl jók a kilátások. Sajnos a 2 év körüli életkor aranyhörcsögök esetében magasnak számít. Csak kivételesen élnek ennél hosszabb ideig.
Kutyáknak nincs fogszuvasodása. Amit észlel, az minden bizonnyal fogkövesség, ez viszont nagyon gyakori probléma a kutyáknál. A fogkövek alatt rengeteg baktérium él, és ezek termelik a bűzős szagot okozó anyagokat. A fogköveket időnként le jell szedetni állatorvossal, majd el kell kezdeni néhány olyan megelőző kezelést, ami lassítja az újbóli képződésüket.