1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Mit kap a kutya enni? Ha nem jó minőségű kutyaeledelt vagy változatos, tápanyagban gazdag házikosztot, hanem pl. olcsó konzervet vagy gyenge minőségű kutyatápot, esetleg ételmaradékot, akkor valószínűleg valamilyen vitamin- vagy ásványianyag hiánya van. Ha jó minőségű eledelt kap, ami tartalmaz minden szükséges vitamint, akkor a tyúkürülék-evés csak egy rossz szokás. El kell keríteni a kutyát és a tyúkokat egymástól.
Ennyiből lehetetlenség bármit is mondani, semmilyen információt nem írtál. Javasoljuk, hogy vidd el állatorvoshoz, egy alapos kivizsgálás derítheti csak ki, hogy mi lehet a gond.
Nagyon örülök, hogy minden szakirodalmat felkutat, bárcsak így tenne minden állattartó! Ez a legfontosabb! A válaszom az, hogy csak növényi eredetű étrendje legyen! A kiegészítő vitaminporok azt a célt szolgálják, hogy minden szükséges vitamin és ásványi-anyag az állat szervezetébe jusson. Minden étkezés alkalmával szórja meg a táplálékot, valami jó minőségű vitami kiegészítő porral, pl.: Korvimin, vagy Baefar, de a Sátorhelyi-féle vitamin is nagyon jó és jóval olcsóbb is! Dr. Sátorhelyi Tamás egy nagyon kiváló hüllő-specialista állatorvos és nagyon tapasztalt hüllőtartó, ezért minden tanácsát érdemes megfogadni. Az állati eredetű táplálék ezeknél a hüllőknél elzsírosítja a májat és az állat pusztulásához vezet, azonkívül emésztő szervi bajai is lehetnek, amit ezek a takarmányok okozhatnak. Tehát az olvasottakat pontosan tartsa be és nem lesz baja az állatnak!
A tüzelés végétől kel elkezdeni számolni 6. hetet, kb úgy mintha a vemhesség 6. hetében lenne.
Nehéz esetnek tűnik. Én egy teljes kivizsgálást javasolnék, ha még nem történt meg, vagy csak részben: vér, vizelet, ultrahang, Lyme-teszt, esetleg ha a mozgása fájdalmas, akkor röntgen. Ha minden negatív (mert ez is eredménynek számít), akkor biztosan pszichés probléma. Akkor szakképzett kutyakiképzőhöz kell fordulni. Dr Fekete Richard