1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Egy csak bent tartott macskát sok esetben eléggé körülményes a ´kint/bent´ tartási körülményekhez szoktatni. De sok foglalkozással és a tartási körülmények optimalizálásával (macska ajtó, benti környezet vonzóvá tétele, etetési szokásrend, klikker tréning, stb.) megoldható. A kutyát majd csak azt követően vegyék a macska mellé, ha már a macska teljesen, problémamentesen beilleszkedett az új életritmusba és környezetbe. Ajánlott kölyök kutyát venni az idősebb macska mellé. Az összeszoktatáshoz jó tanácsokat olvashat, Dr. Gabriele Lehari: Kutya-macska barátság című könyvében, vagy tréning órákat kérhet szakembertől. (www.4tappancs.hu)
Igen, természetesen lenne, - amit Önnek kellene megoldania. A következő ´gond´ a kan kutya ivaréretté válásakor, illetve a szuka tüzelésekor jelentkezne. Amennyiben nem komoly tenyésztési - NEM SZAPORÍTÁSI !!! - tervei vannak, ha nem csak a két kutyát mint társállatot kívánná tartani, legalább az egyik kutyát ivartalanítania kellene.
Ez az un. ´kinti tartású´ macskák természetes viselkedési formája. Az esetleges több napos elkóborlást a civilizált környezetben élő macskáknál nem a táplálékszerzés kényszere okozza, ha nem szinte kizárólag a szexuális indíttatás, - a többi környékbeli macskákkal való rivalizálás és esetleges párzás érdekében. A legelső tennivaló a tünet csökkentése érdekében a cica ivartalanítása.
Feltétlen vigye állatorvoshoz. Lehet férgesség is, vagy akár egyéb parazitás megbetegedés.
Tapasztalatom és véleményem szerint, - amennyiben a cica utaztatása, szállítása megfelelően megoldható, - nem okoz gondot, ha mindig viszi magával. Legalább is kisebb az esélye, hogy valami problémája adódhat, mint akkor, ha 2-3 hétig valóban mindenféle foglalkozás nélkül, magányosan, elhagyatottan kell várnia Önre, 2-3 nap normális élettel teli napért.