1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Sajnos cicáknál gyakran előfordul, hogy "rákattannak" egyfajta ennivalóra (legyen az konzerv,vagy pl. nyers máj), anélkül, hogy bármi komoly bajuk lenne. A lesoványodás miatt azonban javasolnék egy alaposabb kivizsgálást (fizikális vizsgálat és vér-, vizeletlabor). Ha mindent rendben talál az állatorvos akkor nincs miért aggódni. Zsömböly Miklós
A madarakban él az ösztön a tojásrakásra, de mivel ehhez nem kapják meg a szükséges ásványi anyagokat, így a saját tojásaikból igyekeznek visszapótolni. Mivel ez hosszabb távon az életükbe kerülhet, talán mégis jobb lenne visszaállítani a természetes állapotot és hagyni szaporodni őket.
A Corydoras paleatus nem különösebben érzékeny a vízben lévő oxigénmennyiségre, de természetesen kedveli az oxigéndús, friss vizet. Tartóakváriumában az aljzatnak mindenképpen alkalmazkodni kell ahhoz, hogy ez a faj az aljzatot túrja és jellemzően abból/arról táplálkozik, ezért tipikusan kvarchomok alkalmas, éles szélű aljzaton rövid idő után elpusztulnak. A növényekkel kapcsolatban nincsenek különösebb igényei biotóp-szerűen Dél-Amerikából származó növényekkel vagy akár más növényekkel is nyugodtan berendezhető akváriuma, aljzaton nagyon szétterülőket ne sokat tegyünk azonban bele, hogy legyen helye túrni. Ezzel kapcsolatban persze nem árt megjegyezni, hogy a növények tövét érdemes nagyobb kövekkel lehetőség szerint körbevenni (hogy ne rontson az esztétikai hatáson, aljzatba süllyesztve is tehetjük ezt), különben harcsáink könnyen kitúrják azokat.
Néhány K betűsre igaz, pl. karalábé, káposzta. Ez a kettő más rágcsálónak sem ajánlott. Nem egy bizonyos összetevőjük ártalmas, hanem felfújódhatnak tőlük.
Ki kell alakítani a falkán belül a két kutya közötti rangsort, - amit nem lehet elég korán elkezdeni. Az elzárással ezt nem pótolja, nem oldja meg, - szerencsétlenebb esetben a helyzet csak romlik. A legnagyobb hiba, hogy nem tesznek velük kivételt, - a falka állatok nem bírnak demokratikus egyenlősdiben élni !!! A hatékonyabb eredmény eléréséhez valószínűleg szükséges az egyik kutya ivartalanítása is.