1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
A gyógyuló, pörkösödő sebek viszketnek. Ezért vakarják azokat az állatok. A fül különösen érzékeny, az ott keletkező sebek fokozottan izgatják őket. A gyógyuló sebek kivakarását - különösen macskán - nem könnyű megakadályozni. A védőgallér alkalmazása eredményes lehet, de nem árt tudni, hogy azt a macskák sokkal rosszabbul viselik, mint a kutyák. Ráadásul addig, amíg viseli az állat a gallért, bent kell tartani, mert a gallér miatt a szabadban balesetet szenvedhet. Mindenesetre jó lenne az állatot állatorvosnak is megmutatni, mert a szakadozott szélű, vagy fertőzött sebek lassabban, rosszabbul gyógyulnak.
Ha az a kenőcs sem segített, akkor feltétlen keressen fel egy másik, esetleg ezen a területesen jártasabb állatorvost, hogy megvizsgálhassa a szemét. Létezik rá segítség, de ehhez látni kell az esetet.
Általában 4.500 és 8.500 Ft forint között végzik a beültetést, de sok rendelőben akciós árakat is kínálnak, pl. ha az oltásokkal együtt kéri a gazdi a chipezést.
Lehet, hogy egy egyszerű gyógy- vagy kutyasamponos fürdetés is segíthet, de az is lehet, hogy valamilyen bőrbetegsége van, esetleg bolhás. Vidd el állatorvoshoz!
Elsőként a bizalmatlanságát, félelmét kell eloszlatni, vagyis kerülni kell a madár megfogását, kergetését. A szelídüléshez legkönnyebben a "hasukon keresztül" vezet az út. Kedvelt eleséget, például fürtöskölest lehet neki kézből kínálgatni. Amikor már elfogadja, a következő lépés, hogy kézről egye a csemegét, amit csak akkor ér el, ha az elé tett kézre feláll. A szelídítés további stációi egyedfüggő türelemjátékok. Amikor már kialakul a bizalom, akkor a madárka már magától keresi a gazdi társaságát.