1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Ha Önt idézve az anyakutya "rohan vissza hozzájuk", nagy baj nem lehet az ösztönökkel és, ha a picik nem nyafognak állandóan, a tejtermeléssel sem. Leginkább nyugalomra, jó táplálékra és megfelelő mennyiségű folyadékra (vízre) van szüksége. Amennyiben nem agresszív a kölykökkel, (márpedig erre nem utal semmi) nyugodtan magára hagyhatja a kis "családot". Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Amennyiben valóban mechanikai sérülés okozta a sebet, felesleges atka ellenes szert alkalmazni. Antiszeptikus kenőcs vagy csepp is elegendő. (De ne penicillin típusú antibiotikumot tartalmazzon.) A futókereket cseréljék le.
Olvasd el a témában írt cikkeinket, linkeket lásd lejjebb!
Első lépésben vigye el állatorvoshoz és nézesse meg a veséjét – nincs-e fölfázva a kutya, nincsenek-e vizelettartási problémái. Amennyiben orvosi indok nincs a vizelésre, akkor valószínűleg ez az úgynevezett örömvizelés – amikor is a kutya egy alárendelt pózban maga alá vizel. Sajnos nincs arra garancia, hogy ez a magatartás megváltozna. Annyit érdemes megpróbálni, hogy amikor hazamegy a munkából, amikor felkel az ágyból, akkor egy ideig nem foglalkozik az ebbel, mintha ott sem lenne a kutya. Pl. amikor hazamegy, előbb tegye le a táskáját, kabátját, menjen el a fürdőszobába kezet mosni stb stb. Amikor ezzel végzett, hívja magához a kutyát, simogassa, szeretgesse meg, játsszon vele egy kicsit, aztán amikor Ön úgy dönt, hogy most elég volt, akkor ezt jelezze a kutyának és fejezze be a játékot. Ezzel a kondicionált viselkedést meg lehet törni és talán újra lehet kondicionálni.
Ez egy bőrgyulladás, valószínűleg allergiás eredetű. Szerintem mutassa meg állatorvosnak. Jó lenne tudni az okát.