1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Elképzelhető az allergia, de egy könnyezésnek és kötőhártya gyulladásnak számos oka lehet. Pld. ennél a fajtánál gyakran záródik el a könnycsatorna. Keressen fel feltétlen egy állatorvos kollegát!
A kalitba történő visszacsalogatáshoz a kedvenc eleségük (pl. fürtösköles) felkínálása a legmegfelelőbb. Amennyiben többszöri kísérletezés után sem mennek a madarak maguktól a helyükre, elgondolkodtató, hogy nem kellene-e nagyobb kalitot venni, mint rendszeresen kitenni a papagájokat a befogással járó stressznek.
Sem a zsíros ételek, sem a kenyér ill. száraz táp nem okoz bőrgombásodást. Az csak gombafertőzés eredményeként alakul ki, de leginkább akkor, ha a szervezet természetes ellenálló képessége valamilyen oknál fogva csökken. Úgy gondolom, hogy ha csak gombafertőzésről volt szó, a diéta folytatása felesleges. Amennyiben más is közrejátszott a tünetek kialakulásában (pl. táplálék-allergia), akkor szóba jöhet speciális étrend. Ma már kiváló gyógytápok vannak, melyek etetésével normális kondíció érhető el a tünetmentesség mellett.
Megértem az aggódásukat és a segíteni akarásukat, de sajnos sok jóval nem tudom kecsegtetni Önöket. A házilagos itatgatással nagy károkat nem lehet előidézni, de sok haszna sem lesz (ahogy ezt Önök is írják). Igazi esélyt az állapotának javulására csak a nagyon intenzív állatorvosi kezelés hozhatna, amibe beletartozna sok minden: állandó intravénás cseppinfúzió, intravénásan adott gyógyszerek, erősítőszerek, stb. Ennek a kivitelezése azonban sokszor nem egyszerű, ill. nem oldható meg. Lehet, hogy tényleg jobb lenne elengedni...
Lehet, hogy van egy kis hólyaghurutja. Tüzelés után nem lenne meglepő. De más oka is lehet,amit azonban csak alapos húgyúti vizsgálatok után lehetne megmondani.