1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Sajnos a leírt tünetek valóban valamelyik macskavírusos betegségre utalnak, ezek elkülönítő kórjelzése nagyon nehéz és költséges, valamint a terápia sem igazán különbözik a betegség fajtájától. Mindegyik lényege a társfertőzések letörése (antibiotikum) és az általános tünetek, valamint az ellenállóképesség javítása. A végbélnyíláson valószínűleg egy kisfokú nyálkahártya-előesés (aranyér) indult meg a krónikus hasmenéstől.
Igen, lehet. Létezik külön a törpe fajtáknak (spicc, schnauzer, uszkár) kialakított pálya, és ezen rendezik a versenyeket is. Keresse a Nagyiccei Kutyaiskolát és László Istvánt, vagy a Népszigeti Kutyasulit (www.kutyasuli.hu).
Igen, az említett elváltozás valószínűleg köldöksérv. A fialásnak nem lehet akadálya, bár kisebb műtéttel az elváltozás könnyen orvosolható.
Megfelelőnek tűnik ez a hőmérséklet, de figyelni kell azért, nehogy egy rosszul szellőző terráriumba kerüljön, ahol esetleg hőgutát kaphat. Általánosságban elmondható, hogy sokkal veszélyesebbek a hirtelen hőmérsékletváltozások, mint egy állandó, esetleg szélsőségesnek tűnő hőmérséklet.
A patkányok (így a csuklyásak is) éjszakai életet élő állatok. De gondolom, erről kellőképpen tájékozódott, mielőtt megvette volna az állatot. Mindenkit szinte mindenhez hozzá lehet szoktatni, idomítással még egy oroszlánt is rá lehet venni arra, hogy a tüzes karikán átugráljon. Azonban a felelős állattartáshoz az is hozzátartozik, hogy figyelembe vesszük és elfogadjuk kis kedvencünk ösztönös megnyilvánulásait. Mivel a patkányok társas lények, jó lenne mellé egy azonos nemű társról is gondoskodni. Minek fürösztené? Ha nem beteg, tisztálkodik ő magától is.