1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
A hörcsögöt feltétlenül meg kellene mutatni állatorvosnak, mert két fiút nem lehet együtt tartani, összeverekednek. A lányokkal is hasonló a helyzet. A különneműek pedig szaporodni fognak. A döntés Öntől függ. Ez a típusú állat általában egymagában is jól megvan.
Ha pár napon belül nem javul állapota, feltétlen állatorvosi ellátást igényel.
Nem tudok okosabbat javasolni, mint azt, hogy mutassák meg esetleg másik orvosnak is, több szem többet lát, hátha valakinek lesz más elgondolása, illetve más vizsgálatokkal esetleg kiderül valami más (is), ami a háttérben van vagy lehet.
A nyál tisztító, enyhe antibakteriális hatású, így némileg segítheti a sebgyógyulást. A XXI. században azonban semmi esetre sem a kutya nyálát alkalmaznám emberi sebek gyógyítására. Érdekesebb és hasznosabb tulajdonságuk a kutyáknak , hogy megtaníthatók arra, hogy felismerjék a bőrdaganatokat szaglás alapján.
A cicának valószínűleg nem szembetegsége van,hanem más komolyabb baja,ami szemtünetekkel is jár. Pl. vírusos macskanátha. Feltétlen vigye állatorvoshoz!