1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Azt, hogy mi lehet a kutya baja, sajnos én sem fogom tudni megmondani. Ilyen esetekben csak azt lehet tenni, hogy vinni kell újabb és újabb vizitekre az állatorvoshoz (esetleg megmutatni egy másiknak is), hátha előbb-utóbb kiderül végre, mi is a bibi.
Lehet, hogy csak valami sérülés, rándulás érte a madár lábát. A köszvényes hullámos jellemzően lógatva tartja a lábát, míg a sérült felhúzza. Köszvény esetén a fehérje dús lágyeleséget kellene mellőzni, de ezzel is csak a további leromlást lehet csökkenteni. Naponta többször cserélt ivóvízzel lehet több ivásra serkenteni, ami csökkenti a vesekő kialakulás esélyét. A tojáson ülő madárnak nincs szüksége lágyeleségre, így a kelést megelőző 1-2 napig ne etessen főtt tojást. Vegyszer mentes zöld-eleségtől nem lesz baja, mivel az csak az etetés megkezdésének első napjaiban okozhat hasmenést. A vitaminok túladagolását kerülje.
A terrárium mérete jó, mert a természethez képest nincs elég nagy medence, szóval minél nagyobb, annál jobb! Az etetésnél figyeljen, hogy a teknős elé tegye a táplálékot, mert a nagy térben, lehet, hogy nem veszi észre, nem találja meg. Aljzatnak a kvarchomok nagyon jó, mert a kaviccsal ellentétben nem megy közé táplálék maradék és nem idéz elő rothadást, a maradékot mindig vegye ki! A vízmélység a páncél hosszának a másfélszerese legyen, ha a teknős páncélja pl. 5 cm, akkor 7-9 cm-es vízmélység a megfelelő. Fontos a kiülő és a felette elhelyezett izzó, ahol tudnak napozni. A hőmérsékleti eltérés semmilyen problémát nem okoz.
Sajnos így a távolból nem lehet erről pontosan nyilatkozni, azt javaslom, mutassák meg mielőbb állatorvosnak (ez más okból is célszerű egy ilyen korú kiscicánál)!
Természetesen a hörcsögöt is zavarja a szivarfüst. De ugyanígy zavarja a huzat is (intenzív szellőztetés). Nagyon nehéz olyan helyzetben tanácsot adni az elhelyezés tekintetében, amikor láthatóan a család egyik tagja nem kedveli az állatot. Mindenesetre úgy gondolom, hogy nem feltétlenül a konyha az a hely, ahol egy állatot tartani kellene.