1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Nem tudom mennyi idős a teknős, de az egy hónap koplalás mindenképp hosszú idő. Számtalan oka lehet a koplalásnak és a lebegésnek egyaránt (pl. alacsony tartási hőmérséklet, tüdőgyulladás, stb.), amit a sajnos a levélből nem lehet egyértelműen kideríteni. Javaslom minnél hamarabb keresen fel egy hozzáértő állatorvost a teknőssel.
Szerintem mindkettőjüknek jobb, kényelmesebb és energiatakarékosabb megoldás ha kölcsönösen elfogadják a jelenlegi helyzetet. Amennyiben még is próbálkozni akar, az alábbi lehetőségei vannak: - csak meghatározott időben, a napi adagtól kevesebb mennyiségben kapjon ételt a macska - a napi adagból hiányzó táplálék mennyiséget ´jutalomfalat´ formában kapja meg, az elvárt viselkedési megnyilvánulások alkalmával - ne közeledjen a macskához, de jutalmazza ha a macska keresi az Ön közelségét - játsszon sokat a macskával - Bach-virág terápia
Az ivartalanítás az esetek többségében segít a szökéseken, de nem mindig, úgyhogy nincs rá semmilyen biztosíték, hogy megoldódik a probléma, de én csak javasolni tudom a műtétet. A szőrhullásnak számos oka lehet: vedlés, allergia, vitaminhiány stb., szerintem ez ügyben keressenek fel egy állatorvost. (A Háziállat Magazin megjegyzése:van olyan állatorvos, aki már serdülőkorban javasolja az ivartalanítást, mások szerint kb. akkoról javasolt, amikortól a kutya ivarérett, ez nagyjából akkorra tehető, amikortól a kan kutya már felemelt lábbal pisil.)
Ahogy embereknek, úgy a kutyáknak is többféle összetételű, gyártmányú, vény nélkül kapható kálcium-kiegészítőket hoztak forgalomba. Kutyának én az állatorvosi kálcium-tartalmú készítményeket javasolom.
A jelenség oka a két kutya közötti rangsor vita. Valószínűleg ´demokratikusan´ egyformának vannak kezelve. A kutyák ezzel szemben csak egy hierarchikus rendszerű falkában érzik jól magukat. Amelyben az egyik kutya előnyöket élvez a másikkal szemben: pld. ez esetben, - kire teszik a pórázt elsőnek, kit szólít a gazdi elsőnek, ki indul el elsőnek, ki ugrik be az autóba elsőnek, ki van a gazdihoz közelebb ?